Aktualijos

#STEAM. STEAM projektas „Klevas pavasarį“

1a klasės mokiniai balandžio ir gegužės mėnesį tyrinėjo medžių pumpurus ir atrado, kad klevo pumpuruose slėpėsi žiedai. Nusiskynę po vieną pumpurą, žiedus nutarė padžiovinti ir net du kartus virė ir gėrė arbatą. Susipažino su litro sąvoka, skaičiuotuvo pagalba dalino ir aiškinosi po kiek mililitrų arbatos teks kiekvienam klasės vaikui ir mokytojai, jei arbatos išvirs du litrus.  Arbata buvo nuostabaus skonio. Keletą kartų mokiniai ėjo stebėti klevą: kaip skleidžiasi žiedai, kaip ilgai žydi. Prie savo klevo visa klasė nusifotografavo, o per dailės pamoką nupiešė. Įdomi STEAM veikla suteikė mokiniams naujų patirčių.
Ankstesni įrašai


Gegužės 9 dieną gimnazistai pradėjo nuo Europos egzamino. Mokiniams reikėjo atsakyti į klausimus apie Europos Sąjungos institucijas, kultūrų įvairovę, geografiją, istorija, bei apie šių metų aktualijas: Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime. Geriausiai pasisekė II klasės mokiniams. Vėliau gimnazistai dalyvavo „Aklame pasimatyme“, kur vyko pažintis su knyga, daiktu, žemėlapiu, fotografija, maistu, rūbu, programėle ir žinute. Mokiniai turėjo atrasti objektų ryšį su Europos Parlamentu bei parlamentarais.

„Europos Sąjungos ženklai Viduklėje“ tai tiriamojo projekto pavadinimas, kurį  atliko IIa klasės mokiniai. Jie tyrinėjo Viduklės miestelio pastatus,  viešąsias erdves ir domėjosi kur jų įrengimui ar atnaujinimui buvo pritrauktos ir panaudotos įvairių ES projektų lėšos. Projekte analizavo sritis į kurias daugiausiai investuota ES lėšų Lietuvoje ir Viduklėje.  

Penktadienį įvyko 5b klasės (auklėtoja G. Tytmonienė) mokinių ir jų tėvelių vakaronė gimnazijoje. Bendras laisvalaikio organizavimas, siekiant klasės mikroklimato gerinimo, komandos subūrimo ir bendruomeniškumo puoselėjimo, yra klasės veiklos prioritetas. 

Gegužės 5 dieną Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ikimokyklinukų, priešmokyklinukų, pradinukų ir vyresniųjų gimnazistų grupė kartu su mokytojais vyko į Šiluvos gimnaziją. Vizito tikslas – įgyvendinti bendradarbiavimo projekto „Rieda mokslo banga – 2022!“ veiklas kartu su bendradarbiaujančia ugdymo įstaiga. Džiaugiamės, kad burtai lėmė, jog mes apsilankysime Šiluvoje. 

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Tarptautiniame edukaciniame konkurse "Olympis 2022 – Pavasario sesija" ir gavo 5 medalius, 140 diplomų ir 58 padėkas.

Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname nugalėtojus!