Aktualijos

Šaltiniečių mokslo banga Viduklėje

Gegužės 12 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda mokslo bangą atrideno į mūsų gimnaziją. Šio vizito laukėme su nekantrumu, nes projektas išskirtinis tuo, kad programą rengia atvykstantys į svečius ir mes nežinojome, ko galime tikėtis. Šaltiniečiai organizavo smagų konkursą 7- 8 klasių mokiniams „Iš Lietuvos į pasaulį“. Nors pavadinimas skamba gana rimtai, tačiau tik pirma jo užduotis pareikalavo „rimtesnių“ žinių apie Lietuvoje esančius paminklus žymiems žmonėms, kitos užduotys buvo kūrybinės, sportinės ir reikalaujančios greitos reakcijos. Mokiniai spėliojo žodžius, mėtė siūlų kamuolius į krepšį, kūrė šokius ir dainavo karaoke. Jaudulio ir azarto buvo sočiai, nes už kiekvienos užduoties atlikimą komisija skyrė taškus, kuriuos susumavus paaiškėjo, kad ... nugalėjo draugystė ir jaunystė! Surinkti taškai nebuvo pagrindinis tikslas, visi džiaugėmės smagiu, nuoširdžiu bendravimu, linksmomis užduotimis ir užmegztomis pažintimis. Po konkurso mokinių komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais, o atvukusiems svečiams parodėme kur, kokiose erdvėse mūsų mokiniai mokosi ir poilsiauja. 
Ankstesni įrašai


Gegužės12 dieną Ariogalos gimnazijoje vyko Raseinių rajono ugdymo įstaigų 9-10 (I-II gimnazijos) klasių mokinių ekonomikos konkursas „Kelias į sėkmę“, kuriame dalyvavo  komandos, sudarytos iš 4 dalyvių. 

Gegužės 11 d. vyko Raseinių rajono ugdymo įstaigų olimpiadų laimėtojų ir jų mokytojų pagerbimo šventė.   22 mokytojai ir 22 I-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo šventėje. Didelis būrys, bet tai dar ne visi olimpiadininkai, vėliau bus pagerbti ir  1-8 klasių mokiniai. 

Gegužės-birželio mėnesiais penktokai gamtamokslinio ugdymo pamokose studijuoja temą „Kosmosas“. Todėl visai neatsitiktinai gegužės 10 d. 5a klasės pamokos persikėlė į Molėtų Etnokosmologijos muziejų ir Observatoriją, kurias vedė ilgai tyrinėję visatos paslaptis astrologai-mokslininkai.

Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas padėkojo abiturientei Monikai Selvenytei už puikius matematikos pasiekimus. Nuo šiol Monika galės pagilinti ir medicinos žinias skaitydama dovanotą Billo Brysono knygą „Kūnas“. Ačiū matematikos mokytojai Danutei Vykertaitei pasirūpinusiai, kad mokinės matematikos pasiekimai būtų įvertinti.

1a klasės mokiniai balandžio ir gegužės mėnesį tyrinėjo medžių pumpurus ir atrado, kad klevo pumpuruose slėpėsi žiedai. Nusiskynę po vieną pumpurą, žiedus nutarė padžiovinti ir net du kartus virė ir gėrė arbatą.