Aktualijos

Pasimatymas su Kukučiu

   Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bibliotekininkės organizavo išvyką į Raseinių  Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką. Išvykoje dalyvavo pradinių klasių mokinukai, daugiausiai  perskaitę knygų per šiuos mokslo metus. Dalyvavome edukaciniame užsiėmime, kurio metu susipažinome su poeto Marcelijaus Martinaičio biografija ir kūryba. Intriguojanti pažintis tęsėsi su pagrindiniu poeto kūrybos humoristiniu personažu – Kukučiu. Šio veikėjo kilmė atrandama žemaičių tautosakoje. Virtualiai aplankėme M. Martinaičio  gimtąjį Paserbenčio kaimą ir Raseinių miesto vietas, kuriose  poetas dirbo. Pabuvojome Maironio parke. Mokiniai sužinojo, kad poeto Maironio skulptūra  pastatyta M. Martinaičio iniciatyva ir rūpesčiu. Kelionės maršrute buvo ir Kukučio skveras. Apžiūrėjome skulptūrą Kukučiui ir „Serbento šakos“ piešinį. Žinių apibendrinimui buvome pakviesti sudalyvauti Kahoot viktorinoje „Negalvojant galvoti“. Grįžtamojo ryšio gebėjimų ugdymui  dalyvavome kūrybiniame užsiėmime „Mano kelionė su Kukučiu“. Šios veiklos  metu kiekvienas mokinukas  galėjo pademonstruoti savo kūrybiškumą. Sukūrėme žemėlapį, jame pažymėjome norimas aplankyti vietoves, sietinas su poeto Marcelijaus Martinaičio gimtuoju kraštu.

Džiaugiamės, kad „Pasimatymas su Kukučiu“  pavyko puikiai. Mokiniai grįžo pilni gerų įspūdžių, džiugių emocijų, praturtėję žiniomis.
Ankstesni įrašai


Gegužės pradžioje vyko Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių mokinių eilėraščių konkursas „Tau, mamyte!“. Konkurso tikslas ir uždaviniai – paminėti Motinos dieną, ugdyti mokinių vertybines nuostatas, gebėjimą reikšti meilę, pagarbą ir dėkingumą artimam, skatinti mokinių kūrybinę raišką. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Sveikiname 3a klasės mokinę Tėją Meilytę, kuri tapo konkurso laureate.

Šių metų Nacionalinė teisės žinių olimpiados šūkis: „Konstitucija kiekvienam" akcentuoja jaunimo ryšį su teise, su Konstitucija. Išmanyti svarbiausią šalies įstatymą naudinga kiekvienam Lietuvos piliečiui. Žinios apie Konstituciją keičia mūsų gyvenimus. Jos padeda siekti visuomenės gerovės, bendro sutarimo, gerbti, ginti saugoti demokratines vertybes, savo ir kitų asmenų teises. 

Antrus metus iš eilės gimnazijoje gaunamas finansavimas rengti tarptautinį projektą Holokausto tema. Šiais metais projektas „Comics that don’t laugh“, palies žydų tautos žmogaus teisių pažeidimai nacių valdymo metais. Istorijos pamokose (mok. G. Tytmonienė) bus kuriama komiksų knyga Holokausto tema, remiantis istoriniais šaltiniais, liudininkų atsiminimais.

Penktadienį 1-4 klasių mokiniai pradėjo edukacine pamoka, ją organizavo Raseinių meno mokyklos akordeonistų kvartetas, kuriam vadovauja mokytojas Gražvydas Jegnoras. Kvartetas atliko keletą smagių kūrinių, pakviesdami mokinius kartu paploti, pajusti ritmą.

Gegužės 12 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda mokslo bangą atrideno į mūsų gimnaziją. Šio vizito laukėme su nekantrumu, nes projektas išskirtinis tuo, kad programą rengia atvykstantys į svečius ir mes nežinojome, ko galime tikėtis. Šaltiniečiai organizavo smagų konkursą 7- 8 klasių mokiniams „Iš Lietuvos į pasaulį“.