Aktualijos

Socialinių įgūdžių ugdymo ir #STEAM veikla 3a klasėje „Adventiniai gerumo simboliai“

Gruodžio 1 d. 3 a klasėje vyko socialinių įgūdžių ugdymo valandėlė su STEAM veikla „Adventiniai  gerumo simboliai“. Iš pradžių mokiniai išsakė savo lūkesčius, kokios veiklos jie norėtų, apie ką reikėtų pasikalbėti adventiniu laikotarpiu, kokius ženklus - simbolius dažniausiai matome, ką jie reiškia.

Po gausaus aktyvių mokinukų minčių ir žinių lietaus, visi noriai įsikūrė STEAM koridoriuje ir atliko įvairiausias užduotis. Naudodamiesi kibiomis lentutėmis ir virvelėmis („spagečiais“) susikūrė būsimo simbolio projektą, vėliau lygino virvelės fizinius požymius su varinės vielos požymiais, juos patys „atrado“, įvardino. Hibridinės veiklos metu per nuotolį veiklose dalyvavusi mokinė surado ir pateikė gana išsamią informaciją apie vario fizines, chemines ir net biologines savybes.

Susipažinę su medžiaga – lanksčia vario vielute – trečiokai ėmėsi darbo. Apsiskaičiavo atkarpos vidurį, spindulį, centrą ir daugelis nuo jo pradėjo lankstyti vielą. Ne visiems iš karto gana kieta medžiaga „pasidavė“. Vieniems sekėsi geriau, kitiems sunkiau. Pastariesiems į pagalbą tuoj prišoko „superklasiokai“ ir šiuolaikiškai modernūs kalėdiniai varpeliai ir gerumo angelėliai įgavo formą. Savo lankstinius mokiniai papuošė santūriais adventiniais kaspinėliais ir , kaip jau yra įprasta, stojo visi į ratą veiklų aptarimui. Mokiniai džiaugėsi savo sėkmėmis, įvardino, kas buvo sunku, kas nesisekė, ir dažnas paminėjo, jog šiame darbe buvo labai svarbu siekti tikslo ir nepasiduoti, nors kartais viela linko ne toje vietoje, kurioje reikėjo. Pasidžiaugus rezultatu netikėtai vienas šaunus mokinukas paskelbė naują atradimą: „rankų sušildytas ir lankstomas varis skleidžia keistą kvapą“. Ir tai buvo absoliuti tiesa – darbeliai ir rankos kvepėjo variu.

Smagiai pasidarbuota, gražiai pabendrauta, daug ko išmokta. Gerumas į Kalėdas tikrai nuves!
Ankstesni įrašai


Baigėsi dar vienas „Matematinio burbulo“ veiklų mėnuo. Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučius aplankė matematikos burbulai ir paštininkė. Ji atnešė laišką su linksmomis matematinėmis - muzikinėmis užduotimis. Vaikai dėliojo geometrinių figūrų, skaičių, žaisliukų dėliones. Mažieji skaičiavo, mokėsi skirti kietus ir minkštus žaislus, žaidė su spalvotais balionėliais. Didieji grupelėse atliko linksmas muzikines - matematines užduotėles, dainuodami ir šokdami spalvotais mediniais kamuoliukais spalvino traukinio vagonus, dovanotomis liniuotėmis matavo savo ir draugų delniukus, pėdutes, ausytes. Džiaugėsi dovanomis.

2021-11-26, mūsų gimnazijos mokiniai turėjo puikią galimybę stebėti VDU organizuotą mokslinių paskaitų ciklą. Dalyvavo Ib ir 6a klasės, pasirinkusios išklausyti paskaitą „Vakcina nuo vėžio-ar tai įmanoma?“ (lektorė VDU doktorantė Neringa Barauskaitė).

Artėjant gražiausioms šventėms, pirmoji ponia Diana Nausėdienė kvietė Lietuvą  įsitraukti į  kalėdinę akciją „Baltasis paukštis“. Paukštis pasirinktas kaip Vienybės ir Meilės simbolis. Laukiama suskrendančių paukštelių iš užsienio, iš visų regionų, iš mokyklų, seniūnijų, šeimų...

Lapkričio 25 d. IIIa klasės mokiniai žiūrėjo filmą „Gauja“. Virtualia kino klase virto gimnazijos tylos kambarys. Po filmo vykęs aptarimas palietė svarbias gyvenimo temas: Kaip pritapti, jei esi naujokas? Patyčios žodinės, fizinės, elektroninės. Paauglystė ir drąsa save pažinti. Romantiški paauglių santykiai.

Lapkričio 23 d. mūsų gimnazijos 4a ir b klasių mokinių komandos dalyvavo nuotoliniame anglų kalbos konkurse „Fun Tasks“, kurį organizavo Ariogalos gimnazijos mokytojos. Konkurso dalyvius  pasveikino Ariogalos gimnazijos direktorius, palinkėjo gerų įspūdžių. Po sveikinimo žodžių mokiniai kibo į darbus. Konkursą sudarė kelios dalys: komandų prisistatymas, užduočių atlikimas kompiuterių pagalba, bei spėjimai, kas yra maišeliuose.