Aktualijos

Mokiniai dalyvavo Kultūros paso programos paskaitoje

Gimnazijos 7-I klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėse Kultūros paso edukacinėse paskaitose ,,Ką ir kaip užrašė ledynai Lietuvoje?“, kurias vedė KU ir VDU dėstytojas, geologas Jonas Šečkus. Mokiniai prisiminė, kad pagrindinis mūsų nuostabios šalies architektas buvo ledynas. Visos Lietuvos reljefas buvo nulemtas šitos neapsakomos jėgos. Paskaitoje buvo aptarta,  kada užslinko pirmasis ledynas, kiek jų buvo, kokias nuogulas ir nuosėdas jis suklostė, o taip pat - kaip mes atpažįstame ledynus ir kaip sužinome jų amžių. Mokiniai sužinojo, ką gali papasakoti su ledynu atkeliavę migrantai – rieduliai, apie ledynmečiu vykstančius gamtinius procesus, susipažino su tirpstančio ledo srautų suformuotomis nuosėdomis ir reljefo formomis, sužinojo kokie gyventojai gyveno ledynmečio pabaigoje ir kaip ledyno suformuotas reljefas lėmė vėlesnių gyventojų buitį, politiką, gynybą.
Paskaitoje mokiniai pagilino geografijos žinias, išgirdo naujų faktų apie klimato kaitą ir reljefo formavimąsi, bei atliko paskirtas užduotis.

 
Ankstesni įrašai


Lapkričio 30 d. istorijos mokytoja metodininkė Gintarė Tytmonienė ir socialinė pedagogė metodininkė Romena Antanavičienė dalyvavo projekto ,,Meno teisės, mano pareigos!“ įvadiniame renginyje, kuris vyko Vilniuje. Šiame projekte mokomasi naudotis kitų autorių kūriniais nepažeidžiant jų autorinių teisių, bus sužinota, kokia medžiaga galima naudotis tik ugdymo procese, o kokią galime viešinti  ir pan. 

Gruodžio 1 d. 3 a klasėje vyko socialinių įgūdžių ugdymo valandėlė su STEAM veikla „Adventiniai  gerumo simboliai“. Iš pradžių mokiniai išsakė savo lūkesčius, kokios veiklos jie norėtų, apie ką reikėtų pasikalbėti adventiniu laikotarpiu, kokius ženklus - simbolius dažniausiai matome, ką jie reiškia.

Baigėsi dar vienas „Matematinio burbulo“ veiklų mėnuo. Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučius aplankė matematikos burbulai ir paštininkė. Ji atnešė laišką su linksmomis matematinėmis - muzikinėmis užduotimis. Vaikai dėliojo geometrinių figūrų, skaičių, žaisliukų dėliones. Mažieji skaičiavo, mokėsi skirti kietus ir minkštus žaislus, žaidė su spalvotais balionėliais. Didieji grupelėse atliko linksmas muzikines - matematines užduotėles, dainuodami ir šokdami spalvotais mediniais kamuoliukais spalvino traukinio vagonus, dovanotomis liniuotėmis matavo savo ir draugų delniukus, pėdutes, ausytes. Džiaugėsi dovanomis.

2021-11-26, mūsų gimnazijos mokiniai turėjo puikią galimybę stebėti VDU organizuotą mokslinių paskaitų ciklą. Dalyvavo Ib ir 6a klasės, pasirinkusios išklausyti paskaitą „Vakcina nuo vėžio-ar tai įmanoma?“ (lektorė VDU doktorantė Neringa Barauskaitė).

Artėjant gražiausioms šventėms, pirmoji ponia Diana Nausėdienė kvietė Lietuvą  įsitraukti į  kalėdinę akciją „Baltasis paukštis“. Paukštis pasirinktas kaip Vienybės ir Meilės simbolis. Laukiama suskrendančių paukštelių iš užsienio, iš visų regionų, iš mokyklų, seniūnijų, šeimų...