Aktualijos

Šiaurės šalių literatūros savaitė „Svajonės ir ilgesys“

Lapkričio 15-21 d. Šiaurės ir Baltijos šalyse švenčiama Šiaurės šalių literatūros savaitė. Kiekvienais metais šiai savaitei sukuriamas plakatas ir skelbiama tema. Šių metų tema – svajonės ir ilgesys. Plakatą sukūrė - Nikita Englund iš Švedijos. Tamsiausiu metų laiku  užsidegėme žvakes ir skaitėme Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištraukas – tai pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Perskaitę ištraukas pasidalinome įspūdžiais,  kalbėjome apie svajones ir ilgesį, nes tai mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Nors mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Visą savaitę bibliotekoje vyko Šiaurės šalių rašytojų knygų garsinis skaitymas ir aptarimas. Mokiniai žiūrėjo animacinius filmukus, sukurtus pagal H. K. Anderseno pasakas. Diskutavo, kokios vertybės slepiasi pasakų siužetuose. Savo žinias apie Šiaurės šalių literatūrą pasitikrino, pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai, dalyvaudami KAHOOT viktorinoje. Bibliotekoje ne tik skaitėme, kalbėjomės, bet ir vaišinomės vafliais, meduoliais, klausėmės muzikos.

   Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi, bet knygos laukia jūsų. Bibliotekoje rasite nemažai „šiauriečių“ rašytojų J. Gaarder, S. Lagerlef, A. Lingrend, M. Gripe, S. Larsson ir kt.
Ankstesni įrašai


Lapkričio 18 dieną dvi mūsų gimnazijos mokinės Augustina Povilaitytė, IIIa ir Monika Selvenytė, IVa dalyvavo ir skaitė pranešimus Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos organizuotoje respublikinėje konferencijoje „Raseinių krašto kūrėjai“. Konferencijoje dalyvavo II–IV klasių mokinai iš įvairių šalies gimnazijų. 

Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokytoja Ingrida Račickienė kartu su mokine dalyvauja  tarptautiniame  projekte „Mokytojo(s) ir mokinio sąveikų įtaka vaikų veikliosios atminties raiškai“. Todėl šiame projekte atlieka STWITCH tyrimą. Jį vykdo Vilniaus ir Belgijos universitetai. SWITCH tyrimo tikslas: ištirti, kaip mokytojai suteikia paramą savo mokiniams, kokie yra santykiai tarp mokytojo ir mokinio bei šių santykių įtaką mokinio veikliajai atminčiai. 

Vaikystėje vaikai turi daug svajonių, kurios užaugus ima ir išsipildo. Dažnai paklausiame jų, o kuo tu norėtum būti, kokia profesija tau atrodo pati įdomiausia. Atsakymai būna įvairūs pradedant nuo policininkų ir baigiant šokėjais ar aktoriais. Šią savaitę priešmokyklinukai daug dėmesio skyrė įvairioms profesijoms.

Gimnazijoje vykdomas bendruomenės konsultavimas visuomenės sveikatos stiprinimo bei COVID-19 tema. Visais rūpimais klausimais galite kreiptis į Visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią sveikatos priežiūrą mokyklose,  Liną Vaišnorienę (tel. 8 662 39 529 arba el. paštu lina.vaisnoriene@vssg.lt). Daugiau informacijos: https://mokyklabecovid.lt/ 

2021 m. lapkričio 18 d. mūsų gimnazijos 7- 8 klasių mokiniai savo aplinkosaugos žinias pasitikrino nuotoliniu būdu Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje, kurią organizavo Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“ (EPA), bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA).