Aktualijos

Mokytojai mokėsi žiūrėdami filmą

Lapkričio 18 d. nemažas būrys mokytojų po pamokų vyko į Šiaulius, kur žiūrėjo dokumentinį filmą „Kaip „Titanikas “ išgelbėjo mano gyvenimą“. Filmo epicentre – jaunuolis, turintis autizmo spektro sutrikimų, kitaip vadinamų autizmu. Filme pateikiama visa pagrindinio veikėjo socialinė raida nuo gimimo. Pristatomi autizmo požymiai, pažinimo galimybės, o svarbiausia – šalia esančiųjų reakcijos ir gebėjimas priimti kitokį žmogų, auginti jo asmenybę.

Į kiek daugiau nei valandą trukusį filmą įtaigiai ir taikliai sudėta naudinga informacija, kuria bus pasinaudota dirbant su autizmo spektro sutrikimų turinčiais ugdytiniais. Verta šį filmą pamatyti mokytojams, šeimoms, auginančioms tokius ir kitokius vaikus, mokiniams ir visai visuomenei.

Mokomės gyventi kitokioje bendruomenėje. Kartais nereikia nei paskaitų ar seminarų, pakanka gero filmo.
Ankstesni įrašai


Lapkričio 16-ąją, tarptautinę Tolerancijos dieną, gimnazija, kaip ir buvo planuota, tapo Tolerancijos miestu. Ant kabinetų durų „užaugo“ įvairūs miesto objektai: bažnyčios, laikrodžiai, įvairūs namai (ir daugiabučiai, ir vienbutės trobelės), apžvalgos bokštas, „Gyvybės langelis“, švyturys, pilys, tvoros, autobusas, driekėsi gatvės ir dygo kelio ženklai.

Šiandien vyko respublikinė bendrojo ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių ir mokytojų nuotolinė konferencija „Mano svajonių profesija“. Šiai konferencijai ruošėsi ir joje dalyvavo gausus būrys ir mūsų gimnazijos pradinių klasių mokinių.

Lapkričio 17 d. 3b klasės mokiniai vyko į Raseinių krašto muziejų, kur gilino žinias apie vilną, medvilnę ir linus.

Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų  Tolerancijos dienos idėja –  Tolerancijos miestas. Gimnazijos pradinių klasių mokiniai su mokytojais aptarė, kas yra tolerancija, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar pastebimi nepakantumo, netolerancijos atvejai klasėje, mokykloje, mieste.

4a klasės mokiniai dalyvavo ir sėkmingai baigė Geros savijautos programos „Dėmesingo įsisąmoninimo pradžiamokslis” 8 pamokėlių minčių ir jausmų pažinimo kursą. Augdami vaikai susiduria su daugybe iššūkių ir patiria daug stresinių situacijų. Be pakankamos paramos ir įgūdžių stresinės situacijos dažnai turi neigiamą poveikį vaikams ir jų raidai.