Aktualijos

#MepaLietuva.Tolerancijos dieną „užaugo“ Tolerancijos miestas

Lapkričio 16-ąją, tarptautinę Tolerancijos dieną, gimnazija, kaip ir buvo planuota, tapo Tolerancijos miestu. Ant kabinetų durų „užaugo“ įvairūs miesto objektai: bažnyčios, laikrodžiai, įvairūs namai (ir daugiabučiai, ir vienbutės trobelės), apžvalgos bokštas, „Gyvybės langelis“, švyturys, pilys, tvoros, autobusas, driekėsi gatvės ir dygo kelio ženklai. Atrodo, paprasčiausi kasdieniniai objektai, bet pasigilinus į jų prasmę, galime perskaityti visą istoriją ar bendrą gimnazijos bendruomenės charakteristiką.
Galima gana drąsiai teigti, jog mes esame tolerantiški (pakantūs, pagarbūs) religijai, amžiaus tarpsniams, charakteriui ar gyvenimo būdui (vienur pastatai su langais, kitur be langų, aptverti, t.y. esam vieni atviri, o kiti slapukai), mokame planuoti laiką; vieni pasaulį norime pamatyti iš aukštai, kitiems ir nuo žemės viskas matosi, mes priimame ir mylime tuos, kuriuos kažkas atstūmė, kažkam gal padedame rasti kelią paklydus ar tiesiog tampame buvimo čia ir dabar bendrakeleiviais. Karpinys - iš jau perskaityto laikraščio, bet tiek daug naujos informacijos.
Būkime tolerantiški. Bent jau mokykimės būti tolerantiškais!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zita Kačiušienė, Lina Pocienė ir Dar 46 žmonės
 
 Ankstesni įrašai


Šiandien vyko respublikinė bendrojo ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių ir mokytojų nuotolinė konferencija „Mano svajonių profesija“. Šiai konferencijai ruošėsi ir joje dalyvavo gausus būrys ir mūsų gimnazijos pradinių klasių mokinių.

Lapkričio 17 d. 3b klasės mokiniai vyko į Raseinių krašto muziejų, kur gilino žinias apie vilną, medvilnę ir linus.

Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų  Tolerancijos dienos idėja –  Tolerancijos miestas. Gimnazijos pradinių klasių mokiniai su mokytojais aptarė, kas yra tolerancija, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar pastebimi nepakantumo, netolerancijos atvejai klasėje, mokykloje, mieste.

4a klasės mokiniai dalyvavo ir sėkmingai baigė Geros savijautos programos „Dėmesingo įsisąmoninimo pradžiamokslis” 8 pamokėlių minčių ir jausmų pažinimo kursą. Augdami vaikai susiduria su daugybe iššūkių ir patiria daug stresinių situacijų. Be pakankamos paramos ir įgūdžių stresinės situacijos dažnai turi neigiamą poveikį vaikams ir jų raidai. 

2021 m. buvo skirti klasių mikroklimato gerinimui, o spalio mėnuo paskelbtas emocinės sveikatos mėnesiu. Baigiasi metai ir kartu su visais norisi pasidžiaugti kiek daug gražių, prasmingų, vienijančių veiklų atlikta klasėse.