Aktualijos

Dalyvavimas SWITCH tyrime

Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokytoja Ingrida Račickienė kartu su mokine dalyvauja  tarptautiniame  projekte „Mokytojo(s) ir mokinio sąveikų įtaka vaikų veikliosios atminties raiškai“. Todėl šiame projekte atlieka STWITCH tyrimą. Jį vykdo Vilniaus ir Belgijos universitetai. SWITCH tyrimo tikslas: ištirti, kaip mokytojai suteikia paramą savo mokiniams, kokie yra santykiai tarp mokytojo ir mokinio bei šių santykių įtaką mokinio veikliajai atminčiai. Veiklioji atmintis – tai atmintis, kurioje informacija yra aktyviai laikoma ir apdorojama. Informacijos apdorojimas atliekamas siekiant priimti sprendimą arba pasirinkti elgesio žingsnius.

     Projekto metu mokytojai supažindinami su strategijomis, padedančiomis  vaikams sutelkti dėmesį, spręsti elgesio problemas, susijusias su vaiko vykdomąja atmintimi. Projekto dalyviams pateikta mokomoji  medžiaga. Individualių susitikimų su tyrėjais metu mokytojai išsigrynina problemą, nusimato intervencinį priemonių planą, kurį taikydami tikisi pokyčio. Mokytojai  yra apmokomi ugdymo procese taikyti grįžtamojo ryšio, užuominų teikimo, taisyklių, modeliavimo, kritinio mąstymo strategijas. Intervencija turėtų būti atlikta prevenciškai. Šis tyrimas truks mėnesį.  

   Tyrimo pabaigoje dalyviai gaus individualų grįžtamąjį ryšį apie mokytojo taikytų strategijų poveikį ir  mokinio pokyčius. Džiaugiamės, kad dalyvaudami šiame projekte, įgysime naujų žinių, naujos metodikos, kurią panaudosime ir ateityje.
Ankstesni įrašai


Vaikystėje vaikai turi daug svajonių, kurios užaugus ima ir išsipildo. Dažnai paklausiame jų, o kuo tu norėtum būti, kokia profesija tau atrodo pati įdomiausia. Atsakymai būna įvairūs pradedant nuo policininkų ir baigiant šokėjais ar aktoriais. Šią savaitę priešmokyklinukai daug dėmesio skyrė įvairioms profesijoms.

Gimnazijoje vykdomas bendruomenės konsultavimas visuomenės sveikatos stiprinimo bei COVID-19 tema. Visais rūpimais klausimais galite kreiptis į Visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią sveikatos priežiūrą mokyklose,  Liną Vaišnorienę (tel. 8 662 39 529 arba el. paštu lina.vaisnoriene@vssg.lt). Daugiau informacijos: https://mokyklabecovid.lt/ 

2021 m. lapkričio 18 d. mūsų gimnazijos 7- 8 klasių mokiniai savo aplinkosaugos žinias pasitikrino nuotoliniu būdu Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje, kurią organizavo Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“ (EPA), bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). 

Lapkričio 18 d. nemažas būrys mokytojų vyko į Šiaulius, kur žiūrėjo dokumentinį filmą „Kaip „Titanikas “ išgelbėjo mano gyvenimą“. Filmo epicentre – jaunuolis, turintis autizmo spektro sutrikimų, kitaip vadinamų autizmu.

Lapkričio 16-ąją, tarptautinę Tolerancijos dieną, gimnazija, kaip ir buvo planuota, tapo Tolerancijos miestu. Ant kabinetų durų „užaugo“ įvairūs miesto objektai: bažnyčios, laikrodžiai, įvairūs namai (ir daugiabučiai, ir vienbutės trobelės), apžvalgos bokštas, „Gyvybės langelis“, švyturys, pilys, tvoros, autobusas, driekėsi gatvės ir dygo kelio ženklai.