Aktualijos

#STEAM_vssg.Gimnazijos mokiniai Gyvybės mokslų universitete

Rugsėjo 28 d. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos III-IV klasių mokiniai, kartu su biologijos mokytoja dalyvavo Vilniaus Gyvybės mokslų universiteto nuotoliniame renginyje „Pažink nematomus pasaulio mechanizmus!“ Šio renginio metu universiteto mokslininkė Dr. Miglė Tomkuvienė vedė paskaitą tema „Epigenetika: kas valdo genus“. Mokiniai sužinojo kokiame lygmenyje dirba mokslininkai, kokius genetikos atradimus atlikę pastaruoju metu, papasakojo apie genų valdymo mechanizmą. Inga Songailienė, VU GMC jaunesnioji mokslo darbuotoja atskleidė nuolatinę bakterijų kovą  prieš virusus, kuo ypatinga  bakterija, kuri gali atremti virusų atakas.  Dr. Ingrida Prigodina-Lukošienė, VU GMC direktoriaus pavaduotoja pristatė modernų universiteto pastatą, laboratorijas, apibūdino gyvybės mokslų studijas, paaiškino, kad trečio kurso studentai Gyvybės mokslų laboratorijose vykdo tyrimus, kurie vėlesnėse studijose išauga iki mokslinių darbų. Ypač populiarios biochemijos ir molekulinės biologijos programos. Neseniai pasiūlyta perspektyvi molekulinės biotechnologijos studijų programa. Visos programos paremtos praktinių įgūdžių vystymu laboratorijose.

Susitikimas su mokslininkais sudomino gimnazistus, ne vienas pagalvojo, kaip būtų įdomu tyrinėti genus ar mikroorganizmus tokiose laboratorijose. Informacija apie šios dienos paskaitas bei studijų programas  nuorodoje Gyvybės mokslų centras (vu.lt) .
Ankstesni įrašai


Netradicinė 5b klasės istorijos pamoka, Raseinių krašto istorijos muziejuje, leido mokiniams pritaikyti turimas žinias ir išmėginti jas praktiškai. Pasikartota baltų istorija ir sužinota daug naujo apie protėvius. Patiriant, paliečiant ir išmėginant mokytis daug įdomiau.

 

Minėdami Tarptautinę dieną be automobilio Viduklės ir Gylių ikimokyklinio ugdymo skyriai, prisijungė prie organizuojamos akcijos „Rieda ratai rateliukai“. Šios akcijos tikslas- skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

Baigėsi Europos Judumo savaitei skirtas konkursas „Originaliausiai judanti klasė". Dėkojame visiems už aktyvumą ir kūrybiškumą, už sveiką ir judrią praėjusią savaitę! Tai kas gi tapo originaliausiai judančia klase? 

Rugsėjo 17 d. vyko nuotolinė 13-toji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada (LGMO). Tai Lietuvos 8-I klasių mokinių atranka į tarptautinę olimpiadą. Iš įvairių Lietuvos kampelių susirinko 431 dalyvis, nors registravosi arti 500. Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos mokiniai jau antrus metus iš eilės pasitikrino savo gamtamokslines žinias  šioje LGMO. 

Rugsėjo 23 d. 1a,b ir 2a,b klasių mokinukai dalyvavo saugaus eismo pamokose, kurias vedė policijos pareigūnai Giedrė Deveikienė ir Darius Jonaitis, o žinias tikrino policininkų palydovas šuniukas Amsis.