Aktualijos

STEAM veiklos gimnazijoje

Birželio  14 – 18 dienomis pradinių klasių mokiniai, padedami savo mokytojų, gimnazijoje vykdė įvairias STEAM veiklas. Mokiniai stebėjo, tyrinėjo, eksperimentavo, kūrė, kėlė hipotezes ir fiksavo išvadas.

     1a klasės mokiniai iš buitinių atliekų sukonstravo žiūronus ir nusprendė pasižvalgyti po mus supantį pasaulį: tyrinėjo vandenį, pievoje žydinčias gėles, pasigaminę „nektaro" stebėjo vabzdžių gyvenimą, juos skaičiavo ir gautus duomenis fiksavo diagramoje. Stadione pasistatė saulės laikrodį, kurį stebėjo visą dieną, o juo naudodamiesi išmoko nustatyti valandas. Edukacijoje „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija" įgytas žinias pritaikė praktiškai, aptarė, ką planuoja nuveikti per vasaros atostogas. Kreidelėmis savo svajones nupiešė gimnazijos kieme, tikėdami, kad jos išsipildys.

    1b klasės mokiniai  į pačių pagamintą valymo įrenginį pylė nešvarų vandenį ir stebėjo, kas atsitiko, kad iš butelio kaklelio jau bėgo švarus vanduo. Vaikučiai buvo labai nustebę, kai  išsiaiškino švaraus vandenėlio priežastis.

     Naudodami antrines žaliavas ir taip prisidėdami prie gamtos tausojimo 2a klasės mokiniai pasigamino rankų darbo popierių savo namuose. Jis gaminamas iš tualetinio popieriaus, lipalo ir trupučio vandens. Iš gautos masės sukūrė savo darbelį, kurį išdžiovino saulėje. Vėliau nudažė ir pristatė savo kūrinį draugui.  Nors darbo procesas ilgas, tačiau rezultatas labai visus nudžiugino. 2b klasės mokiniai buvo interjero dizaineriai ir  įrenginėjo savo namą.  

    3a klasės mokiniai mokėsi tyrinėti pievą: susipažino su pievai būdinga gamtine aplinka – augalais ir gyvūnais. Žinias gilino naudodami kompiuterinę mokymo priemonę ,,Pievos tyrinėtojas“, atliko tyrimą gamtoje ir kūrė projektus ,,Scratch“ aplinkoje.

      Norėdami pamatyti vaivorykštę 3b klasės mokiniai ją pasigamino patys. Panaudojo „Skittles“ saldainiukus, kurių besiliejančios spalvos atrodė tikrai magiškai.

    4a klasės mokiniai tyrinėjo, kokių spalvų gėlių daugiausiai žydi artimiausiuose darželiuose,  jas fotografavo, kūrė koliažus pagal spalvas. Po to jas suskaičiavo ir padarė išvadą, kad birželio mėnesį daugiausiai  žydi violetinės ir geltonos gėlės, o mažiausiai žydi mėlynos ir ryškiai raudonos. Baltos gėlės buvo smulkiažiedės arba labai dideliais žiedais bijūnai. Visus nustebino gėlių įvairovė.

      4b klasės mokiniai vykdė patyrimines veiklas ,,Prie tvenkinio“. Veiklos uždavinys – atpažinti, tyrinėti ir apibūdinti tvenkinio gyvūniją ir augmeniją. Mokiniai tyrinėjo dviejų skirtingų tvenkinių gyventojus: Jūkainių ir Viduklės miestelio. Jie atpažino jau žinomus gyventojus, juos apibūdino, o apie neatpažintus gyvūnus surado informacijos. Taip pat šios veiklos metu mokiniai susipažino su vandens ekosistema, nustatė oro ir vandens temperatūrą, išsiaiškino, iš kur visi gyviai gauna energijos, sudarė mitybos grandinę, apibendrindami nustatė abiejų tvenkinių panašumus ir skirtumus.

      Labai smagu, kad STEAM veiklų savaitė buvo įdomi ir pilna įspūdžių. Tikimės, kad prasidėjus  vasaros atostogoms, mokinukai nenustos stebėti, tyrinėti ir atrasti naujus vykstančius procesus.
Ankstesni įrašai


5–8 ir I–III klasių mokiniams pamokas vedė Rita Šiksšnienė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus Vyriausioji specialistė, kuri kalbėjo apie korupciją, kaip ją atpažinti ir kaip su ja kovoti. Kadangi korupcija – tai piktnaudžiavimas įgaliojimais siekiant naudos sau įvairiais būdais, tai mokiniai pripažino, kad ir mokyklos suole pasitaiko korupcijos atmainų – nusirašinėjimo.

Vasariškai šiltą ir saulėtą dieną pradinių klasių mokiniams vyko mokslo metų užbaigimo šventė ,,Palankaus vėjo!“. Šventės metu vaikai deklamavo, dainavo ir atsisveikino su ketvirtokais. Ketvirtokus sveikino gimnazijos direktorė, pavaduotojos, tėveliai.

Birželio 17 d. I-III klasių gimnazistai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje ,,Vasaros pavojai. Kaip nuo jų apsisaugoti" , kurią skaitė Giedrė Vaidotienė Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą. 

Birželio 16 dieną visi pradinių klasių mokiniai, pasinaudojus naudojantis kultūros paso galimybėmis, dalyvavo  STEAM mokslu paremtoje edukacijoje „Kokias paslaptis slepia vanduo?“. 

Birželio 16 dieną 2a klasės mokiniai dalyvavo įvairiose edukacijose. Susiplanavę dienos veiklas ir nusimatę lūkesčius antrokėliai pradėjo užsiėmimus. Pirmoji nuotoline edukacija „Vidinis gintaro pasaulis" vyko iš Palangos gintaro muziejaus. Edukatorė Miglė atskleidė gintaro atsiradimo istoriją, kartu tyrinėjo, kas slypi jo viduje, parodė  dažniausiai ir rečiausiai pasitaikančius inkliuzus.