Aktualijos

Kultūrinė pažintinė veikla Panemunėje

Birželio 9 d.  3a klasės mokiniai kultūrinės pažintinės veiklos metu keliavo į Panemunę: įkopė į Seredžiaus ir Veliuonos piliakalnius, grožėjosi Nemunu, aplankė Raudonės ir Panemunės pilis bei dalyvavo edukacijoje „Pilies lobio paieška“. Edukacijos metu vaikai susipažino su pilies istorija, pilyje lankomomis erdvėmis: atkurta istorine 18 a. virtuve bei jos ekspozicijomis - senovine virene, duonos kepykla su duonkepėmis krosnimis, maisto sandėliu, buvusiu tarnų valgomuoju, taip pat buvusiu kalėjimu-karceriu, pilies bokštu. Veikla vyko ne tik pilies viduje, bet ir parke, kur išlikę seniausi medžiai, kaskadiniai tvenkiniai. Po to leidosi į pilies lobio paieškas. Suskirstė į dvi komandas. Komandos lobio skrynios ieškojo pagal nuorodas. Gavusios po pirmą nuorodą, į pilies lobio paiešką komandos leidosi skirtingais maršrutais. Nuorodose rado ne tik užuominas, kur eiti toliau, bet ir klausimų bei užduočių, kurių teisingi atsakymai vedė prie lobių skrynios. Teisingai atlikę visas devynias užduotis, išsiaiškinę spynos kodą vaikai atrakino skrynią ir rado lobį!

          Šios veiklos metu vaikai susipažino su Panemunės pilies bei šio krašto istorija, mokėsi bendros, draugiškos veiklos komandoje, patyrė judėjimo ir atradimo džiaugsmą.

 
Ankstesni įrašai


Birželio 8 d. Kelmės švietimo pagalbos tarnybos organizuotame ilgalaikės programos „Istorijos pamoka be sienų“ seminare susitiko 18 istorijos dalyko mokytojų. Seminarą „Patirtinio mokymosi organizavimas ir skaitmeninių įrankių naudojimas istorijos pamokose“ 

Smagu sulaukti vasaros, džiaugtis jos teikiamais malonumais, tačiau būtina jai ir pasiruošti. Todėl pastarąsias dvi savaites PUG vaikai ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo socialinių įgūdžių valandėlėse „Ruošiamės saugiai vasarai“. 

Emocijų bokštas - tai smagus žaidimas, kurį išbandė visuomenės sveikatos specialistė Lina su 3a ir 2a klasės mokiniais. Šis žaidimas lavina vaikų emocinį raštingumą, jausmų atpažinimą, tarpusavio bendravimą bei bendradarbiavimą. Statydami bokštą ir atsakinėdami į klausimus, mokiniai ne tik dalinosi savo patirtomis emocijomis, bet ir sprendė keblias bendravimo situacijas. 

Europos Parlamentas - tai svarbus politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo ES lygmeniu forumas. Jo nariai, tiesiogiai išrinkti visų valstybių narių rinkėjų, atstovauja žmonių interesams, jų teisėms, rengiant ES teisės aktus, ir užtikrina, kad ES institucijos dirbtų demokratiškai. MEPA jaunieji ambasadoriai sukūrė stalo žaidimą-protmūšį, EP tema. 

4a klasės mokiniai, pasinaudodami kultūros pasu, Kelmės dvaro muziejuje dalyvavo edukacijoje „Indėnų buitis ir žaidimai“.