Aktualijos

Kitokios pamokos mokslo metų pabaigoje

5–8 ir I–III klasių mokiniams pamokas vedė Rita ŠIikšnienė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus Vyriausioji specialistė, kuri kalbėjo apie korupciją, kaip ją atpažinti ir kaip su ja kovoti. Kadangi korupcija – tai piktnaudžiavimas įgaliojimais siekiant naudos sau įvairiais būdais, tai mokiniai pripažino, kad ir mokyklos suole pasitaiko korupcijos atmainų – nusirašinėjimo. Buvo kalbama apie STT tarnybos veiklos sritis, apie kyšių formas. Mokiniai sužinojo apie ES šalių korupcijos suvokimo indeksą ir buvo maloniai nustebę, kad Lietuvos indeksas lygus 60 balų, kai skaidri šalis būna tada, kai įvertinama 100 balų. Bet pasaulyje skaidrių šalių nėra, didžiausias indeksas lygus 88 balams ir skaidriausia šalimi laikoma Danija. Mokiniai buvo pakviesti dalyvauti antikorupcinio švietimo mokymosi sistemoje ir užsitarnauti skaidrumo ženklelį. Pamokos gale atliko testą, įsitikinami, kad daug sužinojo ir teisingai suprato korupcijos pasireiškimus. 
Kitas dvi netradicines pamokas „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ vedė iniciatyvos „Baltoji banga vadovė Ieva Lepeikienė. Jos metu mokiniai susipažino su šešėline ekonomika bei jos galima žala ne tik kiekvienam žmogui, bet ir valstybei. Pamokos metu diskusija vyko apie tai, kas aktualu kiekvienam dirbančiam – nelegalaus darbo daromą žalą,  mokesčių nemokėjimą, bei gebėjimą atpažinti šešėlį įvairiose gyvenimo situacijose. Prie šešėlio mažinimo gali prisidėti ir mokiniai savo pilietiškumu: turime reikalauti, pavyzdžiui, čekio už pirkinius įvairiose prekybos vietose, sąskaitos už suteiktas paslaugas ir t.t.. Reikia jausti atsakomybę ir kiekvienam pradėti nuo savęs –taip mes galėsim padėti šešėliui išvysti šviesą.
Pamokos buvo naudingos ir įdomios ne tik mokiniams, bet ir veiklas stebėjusioms matematinio ugdymo metodinės grupės mokytojoms. Nuoširdus AČIŪ viešnioms, tikimės ir toliau bendradarbiauti.

 
Ankstesni įrašai


Vasariškai šiltą ir saulėtą dieną pradinių klasių mokiniams vyko mokslo metų užbaigimo šventė ,,Palankaus vėjo!“. Šventės metu vaikai deklamavo, dainavo ir atsisveikino su ketvirtokais. Ketvirtokus sveikino gimnazijos direktorė, pavaduotojos, tėveliai.

Birželio 17 d. I-III klasių gimnazistai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje ,,Vasaros pavojai. Kaip nuo jų apsisaugoti" , kurią skaitė Giedrė Vaidotienė Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą. 

Birželio 16 dieną visi pradinių klasių mokiniai, pasinaudojus naudojantis kultūros paso galimybėmis, dalyvavo  STEAM mokslu paremtoje edukacijoje „Kokias paslaptis slepia vanduo?“. 

Birželio 16 dieną 2a klasės mokiniai dalyvavo įvairiose edukacijose. Susiplanavę dienos veiklas ir nusimatę lūkesčius antrokėliai pradėjo užsiėmimus. Pirmoji nuotoline edukacija „Vidinis gintaro pasaulis" vyko iš Palangos gintaro muziejaus. Edukatorė Miglė atskleidė gintaro atsiradimo istoriją, kartu tyrinėjo, kas slypi jo viduje, parodė  dažniausiai ir rečiausiai pasitaikančius inkliuzus. 

Visų mokinių mintyse - vasara ir atostogos. Šiltas oras vilioja į gamtą, prie vandens telkinių, tačiau tiems, kam mielas gimnazijos kiemas, o ypač spalvingoji vaikų žaidimų aikštelė - varteliai visada atverti! Žaidimų aikštelė veiks visą vasarą, įprastu laiku (antradieniais - ketvirtadieniais nuo 13 val. iki 17 val.).