Aktualijos

Žmogus – ateičiai

Balandžio 29 d. 6-7 klasių mokiniai Titas, Pijus, Dovilė, Nojus, Skaistė bei Urtė susibūrė į  „Viduklės gamtininkų“ komandą ir dalyvavo respublikiniame protmūšyje „Žalioji Odisėja-21”. Šį konkursą  organizavo „Žaliasis taškas” . Tai yra pirmoji ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, užsiimanti prekinių pakuočių atliekų tvarkymo koordinavimu. Nuo 2003 m. veikianti įstaiga šiuo metu atstovauja apie 2,7 tūkstančiams Lietuvos gamintojų ir importuotojų ir užima virš 50% rinkos. Pagrindinis įstaigos tikslas – kurti veiksmingą bendrą pakuočių atliekų tvarkymo ir antrinių žaliavų perdirbimo sistemą, maksimaliai mažinti aplinkos taršą pakuočių atliekomis bei didinti visuomenės sąmoningumą, skatinant rūšiuoti atliekas. Laikas nuo laiko ši organizacija organizuoja respublikinius konkursus mokiniams ir patikrina, kokius Lietuvos piliečius ateičiai augina ugdymo įstaigos.
Protmūšyje ,,Žalioji Odisėja-21” dalyvavo 140 komandų, kurias sudarė tik 6-7 klasių mokiniai iš įvairių  Lietuvos mokyklų.  ,,Viduklės gamtininkai“ išstojo į protmūšį vieninteliai rajone. Gal todėl, kad savo gimnazijoje mokosi gamtamokslinio ugdymo programos, kurios didžiausias tikslas ugdyti pilietišką, Žemę tausojantį žmogų, suvokiantį, kaip išsaugoti Žemę ateinančioms kartoms. Nudžiugino mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, skaitmeninio raštingumo ir IT naudojimo, pilietiškumo kompetencijos, gamtamokslinių žinių bagažas. Komandai ,,Viduklės gamtininkai“ skirta ne prizinė, tačiau garbinga 5 vieta. I-III vieta surinko 23-25 t., o mūsų komanda surinko 21 t. 
Sveikiname komandą ,,Viduklės gamtininkai“ ir linkime tapti tos kartos dalimi, kuri mokės tausoti Žemę!

 
Ankstesni įrašai


Integruota pamoka, o dar netradicinėje aplinkoje, kai užduotis pateikia nepažįstami edukologai – neabejotinai įdomesnė pamoka. Tokią virtualią pamoką–ekskursiją „Meno pinklės“ turėjo Ia klasės mokiniai

Gimnazija atrinkta dalyvauti projekte „Nepatogaus kino klasė: sisteminio pokyčio link"! Šis projektas skatins moksleivių pilietiškumą, savanorystę bei mentorystę. Istorijos, pilietiškumo pagrindų, dorinio ugdymo (etikos) pamokos bei mokinių tarybos veiklos taps dar patrauklesnės, pritaikant platformos “Nepatogaus kino klasė” turinį praktikoje. 

Jau 21-ą kartą balandžio mėnesio pabaigoje  vyksta Lietuvos nacionalinė bibliotekų savaitė. Prie šios gražios  tradicijos prisijungė ir mūsų biblioteka. Šių metų savaitės šūkis „Nauja realybė- naujos formos“, todėl kai kurios veiklos vyko nuotoliniu būdu. Tikru savaitės atradimu tapo edukacinis žaidimas „Detektyvai bibliotekoje“, nes visoms pradinukų klasėms jis labai patiko. 

Socialinių mokslų mokytojos dalyvavo projekto „Ignalinos atominės elektrinės (IAE) regiono branduolinio edukacinio turizmo plėtojimo didaktinės technologijos“ mokymų cikle apie tyrinėjimais grįstą ugdymą ir naratyvines strategijas, taikant GIS technologijas. 

Balandžio 28 dieną ketvirtokų komanda dalyvavo pasaulio pažinimo respublikiniame konkurse „Mes – lyderiai“, kurį organizavo Raseinių Šaltinio progimnazija. Dalyvavo 14 komandų. Mūsų gimnazijos mokiniai laimėjo 3 vietą.