Aktualijos

Smalsūs ir kūrybingi „Smalsučiai“

     2a klasės mokiniai integruotų veiklų metu bei per neformalaus švietimo „Smalsučiai“  užsiėmimus naudojasi įvairiomis programomis ir kuria projektus. Mokiniams labai patinka kurti nuostabias istorijas, pasakas, nutikimus e-knygoje su „Storyjumper“ programa, parinkti pasakojimui tinkantį paveikslėlį bei veikėjus arba įkelti savo piešinius iš kompiuterio.   

    Antrokėliai mielai programuoja „Scratch“ aplinkoje. Mokiniai pradeda nuo startinių projektų, kuriuos perkuria papildydami savo sukurtais personažais, objektais, garsais, fono pakeitimu. Vėliau  kuria savo pasakojimo istorijas, kuriose jų personažai kalba panaudojant dialogų funkciją, dainuoja, groja, juda. Pasitelkę savo beribę fantaziją mokiniai sukuria pačių įvairiausių projektų.

     Mokinukai konstruoja projektus su „Lego Education WeDo 2.0“ konstruktoriumi. Pirmiausia antrokėliai konstravo ir programavo projektus pagal pasiūlytas instrukcijas, o vėliau drąsiai kūrė ir savo projektus. Pastatę robotą, vaikai moka jį užprogramuoti, kad viskas veiktų ir atliktų reikiamas funkcijas.  Sukonstruoti robotai išbandomi robotų kovose ir lenktynėse.

    Tokie užsiėmimai mokiniams suteikia daug džiaugsmo, skatina tobulėti, domėtis vis sudėtingesnėmis užduotimis bei nebijoti klysti. 

 
Ankstesni įrašai


2a klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame ilgalaikiame projekte  „Mažieji tyrinėtojai”, ugdymo(si) STEAM metodų pritaikymas mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių. Šio projekto tikslas  – skatinti vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, domėjimąsi juos supančia gyvąja gamta bei aplinka, formuoti mokinių pažinimo, kūrybiškumo, socialumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, plėtoti vaikų užimtumą, tenkinti jų saviraiškos poreikius. 

MEPA ambasadorės Viktorija ir Eglė (IIa kl.) lankėsi pas 1b klasės mokinukus. Pamokoje ne tik pakeliauta po ES šalis, bet ir aptarti įdomūs faktai apie valstybes nares, palygintos šalių tradicinės virtuvės su lietuvių maisto įpročiais bei susipažinta su žymių žmonių kilmės šalimis. Mažieji susipažino ir su EP veikla bei nariais iš Lietuvos.

Eimantė ir Evelina (IIa kl.) 3b klasei MEPA pamoką pradėjo labai rimta ir svarbia informacija. Visi susipažino su Europos Sąjungos ir Parlamento sąvokomis, veikla, narių skaičiais, būstinėmis, himnu ir valiuta. Vėliau aptarti ir įdomūs mitai, kurie klaidina ir stebina visuomenę, pvz. ES planuoja uždrausti balionus dėl vaikų saugumo.  

IIa klasės mokiniai dalyvavo „Kūrybingumo mokyklos“ ir „Swedbank“ Jaunimo programos pamokų cikle gimnazistams. Penkių pamokų cikle mokiniai kartu su „Kūrybingumo mokyklos“ lektoriais - filosofu Kristupu Saboliumi ir kūrybininku Tomu Ramanausku - ieškojo kūrybingumo pačiose netikėčiausiose disciplinose, susipažino su Lietuvos menininkais ir jų sumaniausiomis idėjomis. 

Gegužės 13d. III klasės gimnazistai dalyvavo nuotolinėse pamokose, kurias vedė Vilniaus kolegijos Elektronikos ir inžinerijos fakulteto dėstytojai. Pamokų temos „Roboto - humanoido kūrimas“ – nuo idėjos iki rezultato  ir „Ar daiktas gali būti protingas?“.