Aktualijos

Tyrinėjimais grįstas ugdymas

Socialinių mokslų mokytojos dalyvavo projekto „Ignalinos atominės elektrinės (IAE) regiono branduolinio edukacinio turizmo plėtojimo didaktinės technologijos“ mokymų cikle apie tyrinėjimais grįstą ugdymą ir naratyvines strategijas, taikant GIS technologijas. Užsiėmimų metu praktiškai išbandytos aktualios ir inovatyvios mokymo strategijos - tyrinėjimais grįstas mokymasis, kraštovaizdžio tyrimo gebėjimų ugdymo metodika, mokymas(is) taikant GIS technologijas, skaitmeninio istorijų pasakojimo taikymas ugdymo procese. Gauti mokslininkų ir ugdymo praktikų patarimai, pasidalinta patirtimi bei atliktos praktinės užduotys, susijusios su EDUATOM projekto kuriamo „Atominio turizmo“ turiniu. 
Geografijos mokytoja Vilma Jokubauskienė rėmėsi kraštovaizdžio stebėjimo metodika ir pristatė darbą „Į Lietuvą ateina pavasaris“. Istorijos mokytoja Gintarė Tytmonienė pristatė įgyvendinamą projektą pamokose „Intriguojanti jėga“, naudojant GIS technologijas, įrankius ir tyrimo metodiką. Abu gimnazijos darbai įvertinti kaip įdomūs, išsamūs ir sistemingi. Gimnazija tapo GIS mokykla!

 
Ankstesni įrašai


Balandžio 28 dieną ketvirtokų komanda dalyvavo pasaulio pažinimo respublikiniame konkurse „Mes – lyderiai“, kurį organizavo Raseinių Šaltinio progimnazija. Dalyvavo 14 komandų. Mūsų gimnazijos mokiniai laimėjo 3 vietą. 

Žemė – vieninteliai visų mums žinomų gyvybės rūšių namai Visatoje. Tarptautinės motinos Žemės dienos minėjimo proga 2a klasės mokiniai  tyrinėjo žemėlapį, prisiminė, kad vanduo dengia 71 proc. Žemės paviršiaus, kad 97,5 proc. šio vandens yra sūrus, kad gėlas vanduo sudaro vos 2,5 proc. viso Žemėje esančio vandens išteklių. Visi planetos gyventojai turi susirūpinti, kokią planetą paliksime ateinančioms kartoms. 

Balandžio 22 d. 4b klasėje vyko socialinių įgūdžių valandėlė „Sudėtingų jausmų atpažinimas“. Mokiniai modeliavo ir pristatė situacijas, kuriose veikėjai patyrė, išgyveno įvairius jausmus, įvardino, ką jaučia, kaip jaučiasi, siūlė draugams problemos sprendimo būdus.

Integruotos fizikos - geografijos pamokos metu 6a ir 7a klasių mokiniai išvyko į ekskursiją,   pakeliauti laiko labirintais virtualiame ture po Laikrodžių muziejų. Vedami žaismingo gido pasakojimo, sužinojo, kaip  saulė, vanduo, net ugnis gelbsti matuojant laiką, kokie laiko skaičiavimo įrengimai nuo seniausių laikų lydi žmogų jo gyvenimo kelionėje.

Balandžio 20d. vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo net 27 mokiniai. Mūsų gimnaziją atstovavo 5 mokiniai, kuriems teko atlikti teksto suvokimo, taisyklingo kalbos vartojimo ir rašymo užduotis. Sveikiname 8b klasės mokinį Kristupą Baltrušaitį, užėmusį III vietą rajono aštuntokų tarpe.