Aktualijos

Tarptautinis projektas su TOLI institutu JAV

Pasak mokinių, veiklos už klasės ir vadovėlio ribų yra prasmingos ir patrauklios. Vadinasi ir ugdymo metodai, būdai, priemonės turi būti šiuolaikiški ir įtraukiantys mokinius į aktyvų dalyvavimą. Krašto istorija slepia dar daug įdomių dalykų, kurie labiau atsiskleidžia tik minėjimų dienomis. Ši mintis paskatino pateikti projektui paraišką apie krašto žydų istoriją, su kuria būtų galima susipažinti ir jos pėdsakais pasekti  bet kada. Idėja patiko ir Niujorko TOLI institutui. Siekiant pereiti nuo poreikio prie poveikio, projekto metu mokiniai sukurs lankstinuką su įtraukiančiomis užduotimis, susijusiomis su krašto žydų Holokausto istorija. Šiandien gautas patvirtinimas, jog Amerikos TOLI institutas finansuos projekto „Dingusio gyvenimo pėdsakais – Raseinių žydai“ (Missing life footsteps – Raseiniu Jews) įgyvendinimą. Džiugu, kad partneriai, kuriuos skiria žemynai, susivienija vienos idėjos įgyvendinimui, kuri gali būti pirma, bet ne paskutinė. 
Ankstesni įrašai


Vasario 12 dieną Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos pradinukai dalyvavo projekte „Bendradarbiaujančios klasės“. Šventinė pamoka vyko kartu su Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos ir Kauno Rokų gimnazijos pradinukais. 

Vasario 9 dieną daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena, skirta atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.

„Bendradarbiaujančių klasių“ projektas gimnazistams pamažu tampa kasdienišku dalyku. Šiandien susitiko mūsų IIa klasės mokiniai su Kauno „Vyturio“ II klasės gimnazistais. Tai jau ne pirmas ir ne antras šių 52 dalyvių susitikimas. 

Vasario 11 d. įvyko pirmoji konsultacija, organizuota Nacionalinės švietimo agentūros, dėl veiklos kokybės vertinimo gimnazijoje. Konsultacijoje dalyvavo veiklos kokybės įsivertinimo grupė ir metodinė taryba. 

Buvęs mokinys Rasius Juškys dovanoja gimnazijai nevyriausybinės ne pelno kultūros organizacijos Lietuvos kultūros politikos instituto ir „Kultūros“ leidyklos išleistas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, architekto dr. Napalio Kitkausko knygą „Vilniaus arkikatedros požemiai“ ir mokslo istoriko, etnologo prof. Liberto Klimkos knygą „Vilniaus rotušė ir jos laikrodis“.