Aktualijos

Sveikatos, gamtamokslinio ugdymo ir technologijų pamoka su žolininku Marium Lasinsku

Vasario 22 d., pirmąją dieną po atostogų, net keturios klasės (5a, 6a, Ia,b) dalyvavo įdomioje ir naudingoje pamokoje „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kurią vedė vaistažolininkas Marius Lasinskas.  Geros nuotaikos nestokojantis žolininkas iš karto visus įtraukė į gamtos pažinimo ir draugystės su gamta kelionę. Pamokos pradžioje jis davė puikių patarimų, kaip tapti tikru žolininku. Visų pirma, einant žoliauti,  reikia būti geros nuotaikos, po to turėti medinių karnų krepšelį, o trečia taisyklė – mažiau imti sau, o daugiau gamtai palikti.

Pamokos svečias ne tik pristatė vaistažoles, apibūdino, ką jos gydo, bet ir mokė, kaip reikia pasigaminti vaistą iš gamtos. Dabar, siaučiant įvairiems virusams, labai pravartu nusiskinti švarų pušies spyglį ir jį penkias minutes pakramtyti. Pasirodo, pušis turi labai daug vitamino C, todėl žiemą jos spygliai – puikiausias imuniteto stipriklis. 

Netradicinėje pamokoje buvo kalbama apie raudonėlį, medetką, dilgėlę, stebuklingą siauralapį gaurometį (jo pilni Jūkainiai), juodąjį  šeivamedį, kiaulpienę, mėtą ir melisą, įvairias jų gydomąsias kombinacijas. Tai tikri gamtos stebuklai ir didelės dovanos mūsų sveikatai. O pamokos pabaigoje  gerbiamas Marius įvardino pačius svarbiausius sveikatos šaltinius – meilę ir pagarbą. Meilę mamai, tėčiui, broliui, sesei, mokytojams, o pagarbą  - Žemei, vietai, kurioje mes gyvename.  

Už įdomią ir naudingą pamoką dėkojame svečiui Mariui Lasinskui ir Raseinių rajono visuomenės sveikatos biurui bei mūsų sveikatos priežiūros specialistei Linai Vaišnorienei.
Ankstesni įrašai


2021 metų vasario 20 dieną (šeštadienį) įvyko Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Dalyvauti šiame etape buvo pakviesti 7 mūsų gimnazijos I – IV klasių mokiniai, I konkurso etape surinkę 95 ir daugiau taškų. 

Atėjus pasakiškai žiemai su daug sniego ir šalčio, tai visus „iškvietė“ į lauką siausti, pramogauti, šėlti, žaisti, aktyviai pajudėti.  Raseinių r. Viduklės, Gylių ikimokyklinio ugdymo skyrių ugdytiniai ir nuotolinio  ugdymo grupės vaikai, tėveliai bei pedagogai įsijungė į organizuojamą Respublikinį projektą „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2021“. 

Vasario 17 dieną gimnazijos mokiniai dalyvavo nuotolinėje Vilniaus universiteto chemijos ir geomokslų fakulteto organizuotoje paskaitoje  „Šiuolaikinių orų prognozių sudarymo išbandymai ir sunkumai“.

Nors tradicinis žygis, skirtas Vasario 16-tąjai  paminėti dėl karantino negalėjo įvykti, ši svarbi Lietuvai diena  tikrai nebuvo pamiršta. Viduklės jaunieji šauliai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė šaulys ir istorikas Eduardas Brusokas.

Vasario 12 d. įvyko ilgai laukta šimtadienio šventė. Abiturientai atsidūrė „Pabėgimo kambaryje“. Kad iš ten pabėgtų jiems teko pasikliauti savo žiniomis apie klasiokus ir sudalyvauti „Kahoot“ žaidime.