Aktualijos

Saugesnio interneto savaitė gimnazijoje

Vasario 9 dieną daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena, skirta atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.
Saugesnio interneto temomis buvo kalbama ir šios savaitės informacinių technologijų pamokose. 5 – 7 klasių mokiniai stebėjo Draugiško interneto meškiuko edukacines pamokėles apie tai, kaip suprasti, ar nesi priklausomas nuo internetinių žaidimų, kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems, kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus, apie bendravimą su internetiniais draugais bei apie elektronines patyčias.
5a ir 6a klasių komandos dalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje, kurioje dalyvauti panoro daugiau kaip 400 komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Keturias dienas komandos atsakinėjo į viktorinos klausimus. Vaikai jungėsi per klasės valandėles, per laisvas pamokas ir po pamokų. Ačiū auklėtojoms Danutei ir Zitai už bendradarbiavimą, padedant organizuoti dalyvavimą viktorinoje. Na, o 5a klasės komandai nusišypsojo sėkmė tapti viena iš nugalėtojų komandų ir laimėti prizą – droną. 
Vyresniųjų klasių mokiniai informacinių technologijų pamokų metu domėjosi informacija apie grėsmes internete ir kaip jų išvengti, kaip atpažinti internetinius sukčius, saugiai naršyti Feisbooke, tikėdamiesi, kad žinios padės nuo internetinių grėsmių apsaugoti tiek save, tiek savo artimuosius. Atidžiai analizavo etiško bendravimo internete principus, sužinojo, kas yra Netiquette, kaip etiškai išsakyti savo nuomonę internetinėse svetainėse. 
Visų klasių mokiniai pritarė išvadai, kad ir internete, ir realiame gyvenime elgtis reikia taip, kaip norėtųsi kad su jumis elgtųsi.

 
Ankstesni įrašai


„Bendradarbiaujančių klasių“ projektas gimnazistams pamažu tampa kasdienišku dalyku. Šiandien susitiko mūsų IIa klasės mokiniai su Kauno „Vyturio“ II klasės gimnazistais. Tai jau ne pirmas ir ne antras šių 52 dalyvių susitikimas. 

Vasario 11 d. įvyko pirmoji konsultacija, organizuota Nacionalinės švietimo agentūros, dėl veiklos kokybės vertinimo gimnazijoje. Konsultacijoje dalyvavo veiklos kokybės įsivertinimo grupė ir metodinė taryba. 

Buvęs mokinys Rasius Juškys dovanoja gimnazijai nevyriausybinės ne pelno kultūros organizacijos Lietuvos kultūros politikos instituto ir „Kultūros“ leidyklos išleistas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, architekto dr. Napalio Kitkausko knygą „Vilniaus arkikatedros požemiai“ ir mokslo istoriko, etnologo prof. Liberto Klimkos knygą „Vilniaus rotušė ir jos laikrodis“.

Šią savaitę gimnazijos pradinių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, susitikimuose, netradicinėse pamokose. Pirmokai ir toliau tyrinėjo vandenį. Koks jis gali būti? Atlikdami tyrimus mokiniai išsiaiškino vandens būsenas ir kodėl jos kinta. 

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Raseinių rajono savivaldybės meras pasveikino Raseinių rajono pedagogų metodinių būrelių pirmininkus įteikdamas sveikinimo atvirukus ir dovanėles.