Aktualijos

Pamoka su mokslininke

7a klasėje išsipildė mokinių svajonė. Nuo 5 klasės mokęsi gamtamokslinio ugdymo ir atlikę jau ne vieną tyrimą, mokiniai svajojo susitikti su tikru mokslininku.  Tai ir įvyko šiandien integruotoje  fizikos-biologijos pamokoje. Biofizikos mokslų daktarė, Nacionalinio vėžio instituto mokslininkė Simona Steponkienė prisijungė prie 7a klasės ir tiesioginiame eteryje bendravo su mokiniais. Mokiniams nuostabą kėlė tai, kad mokslininkė be akinių, jauna, šiltai bendraujanti. Septintokai klausė ,,kaip tampama mokslininku?“, „ką mokslininkas dirba?“, „kokią valdo naujausią, pažangiausią techniką?“, „kokias savybes turėtų turėti svajojantis apie mokslininko karjerą?“. Mokiniai kartu su mokslininke atliko trumpą tyrimą su šviesos spektru, sužinojo, kaip matuojamas šviesos spektras, kokios spalvos Saulė, kaip panaudojama šviesa onkologinių ligų diagnostikai. Pamatė, kaip atrodo mokslinės laboratorijos, mokslininkų kolektyvas, naujausi įrengimai. 
Pamoka prabėgo labai greitai. Mokiniai aiškiai suprato, kaip yra susiję biologijos ir fizikos mokslai, kodėl jie jungiami į vieną-gamtamokslinį ugdymą. Mokslininkė, draugiškai atsisveikinusi su mokiniais,  suteikė vilties, kad tokių susitikimų Raseinių r. Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijoje bus ir daugiau. 

 
Ankstesni įrašai


Antradienį  fizikos pamokoje IIa klasėje, kurios tema „Akis ir jos ydos“,  apsilankė sveikatos specialistė Lina. Mokiniai, prisiminė ir pritaikė fizikoje išmoktas žinias apie akį ir jos ydas, bandė nusistatyti, ar jų akys sveikos. Atlikdami testą, vieni nuotraukoje matė A.Einšteiną, o kiti Merlin Monro ir taip išsiaiškino ar jie linkę į trumparegystę ar toliaregystę. 

Vasario 22 d., pirmąją dieną po atostogų, net keturios klasės (5a, 6a, Ia,b) dalyvavo įdomioje ir naudingoje pamokoje „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, kurią vedė vaistažolininkas Marius Lasinskas.  Geros nuotaikos nestokojantis žolininkas iš karto visus įtraukė į gamtos pažinimo ir draugystės su gamta kelionę.

2021 metų vasario 20 dieną (šeštadienį) įvyko Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Dalyvauti šiame etape buvo pakviesti 7 mūsų gimnazijos I – IV klasių mokiniai, I konkurso etape surinkę 95 ir daugiau taškų. 

Atėjus pasakiškai žiemai su daug sniego ir šalčio, tai visus „iškvietė“ į lauką siausti, pramogauti, šėlti, žaisti, aktyviai pajudėti.  Raseinių r. Viduklės, Gylių ikimokyklinio ugdymo skyrių ugdytiniai ir nuotolinio  ugdymo grupės vaikai, tėveliai bei pedagogai įsijungė į organizuojamą Respublikinį projektą „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2021“. 

Vasario 17 dieną gimnazijos mokiniai dalyvavo nuotolinėje Vilniaus universiteto chemijos ir geomokslų fakulteto organizuotoje paskaitoje  „Šiuolaikinių orų prognozių sudarymo išbandymai ir sunkumai“.