Aktualijos

Bendradarbiaujančių klasių šokių burbulas skrido tarp Viduklės ir Mažeikių

Sausio 27 d., dalyvaujant projekte „Bendradarbiaujančios klasės“, vėl buvo nutiestas virtualus tiltas tarp Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos  ir Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos. Tai jau antrasis pradinių klasių mokytojų metodininkių Ingridos Račickienės ir Bernadetos Jarmoškienės mokinių susitikimas. Pirmasis vyko pavasarį. Šį kartą antrokai dalyvavo integruotoje socialinių (bendravimo) įgūdžių ir šokio veikloje „Bendradarbiaujančių klasių šokių burbulas“. 

Susitikimą pradėdama socialinė pedagogė metodininkė Romena Antanavičienė mokiniams priminė susitikimų ir bendravimo svarbą, padėjo mintimis nusikelti net į istorinius laikus, kai buvo šokami bendravimo ir susitikimų šokiai. Mokytoja Ingrida visus pakvietė išsirinkti šokio porą ir, išlindus iš savo tariamo burbuliuko, pašokti „Ančiukų“ šokį.  Siautulys prasidėjo nuo pirmųjų akordų. O tada šokio burbuliuką perėmė  mažeikiškė vyresnioji choreografijos mokytoja Edita Aganinienė ir susitikimo dalyvius mokė „Varliukų“ šokio. Mažuose ZOOM langeliuose klapsėjo „varliški“ delniukai, linko kojos, į grindis kaukšėjo kulniukai, o plačios šypsenos puošė visų veidelius. Žinoma, susitikimo pabaigoje dalyviai dalijosi įspūdžiais, įsivertino, ko išmoko, kaip jautėsi, kuo šis susitikimas buvo naudingas. O kad tokie susitikimai yra reikalingi, neabejojo nei susitikime dalyvavusios pedagogės. Jos džiaugėsi mokinių energija, gražiomis išsakytomis mintimis, sklandžia pamokos eiga.

Bendradarbiaujančių klasių šokių burbulas, skridęs tarp Viduklės ir Mažeikių, pačiame aukščiausiame pakilimo taške sprogo į daug gražių ir mažų bendrystės burbuliukų. Juk gera žinoti, kad esi kažko didelio maža dalis. Net jei  ta dalis ir sprogusio burbulo.
Ankstesni įrašai


Sausio 21 d. dieną vyko 68 – oji rajoninė I-IV klasių fizikos olimpiada. Mūsų gimnaziją atstovavo keturi  I-IV klasių mokiniai, kurie nuotoliniu būdu, susijungę į Zoom platformą, net 4 valandas sprendė žinių, gebėjimų ir išminties reikalaujančius fizikos uždavinius. Sveikiname II vietos laimėtoją Edgarą Blažį (IVa) ir III vietos  - Austėją Norkutę (Ia). Džiaugiamės mokinių pasiekimais. 

Viduklės ir Gylių ikimokyklinio ugdymo skyrių ugdytiniai ir nuotolinio ugdymo grupės vaikai bei pedagogai įsijungė į organizuojamą Respublikinį projektą „Pajudėkime kitaip“. Jo tikslas – ugdyti įprotį sportuoti su įvairiomis priemonėmis, formuoti pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, skatinti garbingo varžymosi idėją.

Per informacinių technologijų pamoką 8 klasės mokiniai ži9rėjo filmą apie skaimeninių technologijų įtaką žmogaus gyvenime. Po to vyko diskusija kokia daro įtaka Europos parlamentas priimdamas sprendimus dėl šių projektų finansavimo.  

Nuo rugsėjo mūsų gimnazijoje tęsėsi projektas „Plaukime kartu“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. 

Sausio 21 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje ,,Mokonomika". Nuotolinė pamoka prasidėjo „Low Air“ šokiu, po to vaikučiai išklausė pasakojimo apie pinigų istoriją.