Aktualijos

Šventės kūrimas kartu

Gruodžio 4 dieną 2a klasėje vyko integruota veikla „Susikurkime šventę“. Rytas klasėje prasidėjo įprastu pasisveikinimu, dienos lūkesčių aptarimu, refleksija. Pagrindinis šios pamokos tikslas – išmokti susikurti šventę sau artimiausioje aplinkoje. Antrokėliai, pasipuošę nykštuko kepurėlėmis, pradėjo kurti šventę. Pirmiausia vaikai aptarė, kokia turi būti šventė, kas jai būdinga, išsiaiškino simbolius, prisiminė tradicijas bei papročius. Kuriamoje šventėje dainavo kalėdines dainas, grojo ,,mušamaisiais“ instrumentais, kuriuos pakeitė vienkartiniai puodeliai. Advento vainiko paslaptis atskleidė tikybos mokytoja Edita. Kalėdinę eglutę antrokėliams padėjo įžiebti  gimnazijos direktorė ir socialinė pedagogė. Šventės svečiai palinkėjo prasmingo prieškalėdinio laukimo ir meilės vienas kitam. Mokinukai rašė laišką Kalėdų Seneliui, žaidė popierinėmis sniego gniūžtėmis, kurią sugavę, skubėjo atlikti užduotį.

Džiugu, kad aptardami pamoką, visi antrokėliai pasidžiaugė, kad išmoko susikurti šventę sau tokią, kokia jiems bus įdomi, prasminga, saugi ir linksma. Tikiuosi, kad įgytas žinias mokinukai  prisitaikys gyvenime, o  nepamirštamus įspūdžius dar ilgai saugos savo širdelėse.

 
Ankstesni įrašai


Gruodžio pradžioje Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučius aplankė Nykštukė. Gaila, kad šiais metais švente negalėjome pasidžiaugti visi kartu kaip kasmet prie didelės eglutės. Ikimokyklinukai viešnios laukė šventiškai pasipuošę. Jų aprangoje, kaip ir dera, dominavo raudona ir balta spalvos.

Lapkričio 16-17 d. ir 26-27 d. projekto „Lyderių laikas 3“ dalyviai buvo išvykę į neįprastą kelionę – nuotoliniu būdu keliavome į Suomijos ir Estijos mokyklas. Šioje stažuotėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytoja Ingrida.  

Advento kalendorius - graži Kalėdų laukimo tradicija. Ji padeda vaikams geriau suprasti bėgantį laiką ir laukti Kalėdų. Tai laikas, kai norisi būti geresniems, jautresniems, dalintis su kitais savo šypsena, nuoširdumu, suteikti aplinkiniams džiaugsmo.

2 b klasėje adventas prasidėjo socialinių įgūdžių valandėle, kurios metu mokinukai pabandė įsivertinti, ar šiais metais jie buvo geri, draugiški, ar geba matyti savo klaidas geriau už svetimas, ar žino, ką reikėtų keisti, tobulinti. Džiugu, kad vaikai tikrai gana savikritiški, nuoširdūs.

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės vaikai susipažino su duonos keliu nuo lauko iki stalo, veikloje panaudojome grožinę literatūrą, įvairias meninės išraiškos priemones, įvairią informaciją, multimediją. Grūdas po grūdo - vis į tą mažą širdelę.