Aktualijos

Nuotolinė „Lyderių laiko 3“ dalyvių stažuotė Suomijos ir Estijos mokyklose

Lapkričio 16-17 d. ir 26-27 d. projekto „Lyderių laikas 3“ dalyviai buvo išvykę į neįprastą kelionę – nuotoliniu būdu keliavome į Suomijos ir Estijos mokyklas. Šioje stažuotėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytoja Ingrida. Stažuotės metu galėjome rinktis ir jungtis į norimas  įstaigas, išgirsti Suomijos, Estijos švietimo ekspertų, įstaigų vadovų, mokytojų bei mokinių įžvalgas. Virtualiai pakeliauti po mokyklas, susipažinti su aplinkomis, vykdomais projektais, tų šalių gyvenimo filosofija.

  Abiejų šalių patirtis atskleidė, kad jie ne tik turtingi materialine prasme, bet turtingi žiniomis apie ugdymo kokybę, turinį ir kaip sukurti aplinkas įkvepiančias vaikus mokslui. Mokyklų vidinės ir išorinės aplinkos suprojektuotos mokinių patyriminiam ugdymui, svarbiausias vaikas ir jo poreikiai.

Ryškus bendradarbiavimas ir pagalba vienas kitam, kryptinga, savalaikė pagalba mokiniui. Bei patrauklių ugdymosi būdų ir metodų parinkimas paremtas visapusišku bendradarbiavimu. Abiejų šalių patirtis atskleidė, kad svarbiausios vertybės įstaigoje – bendradarbiavimas ir pasitikėjimas.

   Ši stažuotė -  puiki galimybė įsivertinti savo praktikas ir veiklas, pasisemti naujų minčių ir idėjų.

Ačiū projekto organizatoriams už virtualią kelionę ir suteiktą galimybę naujas idėjas pritaikyti savo darbe.

 

 

 

 
Ankstesni įrašai


Advento kalendorius - graži Kalėdų laukimo tradicija. Ji padeda vaikams geriau suprasti bėgantį laiką ir laukti Kalėdų. Tai laikas, kai norisi būti geresniems, jautresniems, dalintis su kitais savo šypsena, nuoširdumu, suteikti aplinkiniams džiaugsmo.

2 b klasėje adventas prasidėjo socialinių įgūdžių valandėle, kurios metu mokinukai pabandė įsivertinti, ar šiais metais jie buvo geri, draugiški, ar geba matyti savo klaidas geriau už svetimas, ar žino, ką reikėtų keisti, tobulinti. Džiugu, kad vaikai tikrai gana savikritiški, nuoširdūs.

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės vaikai susipažino su duonos keliu nuo lauko iki stalo, veikloje panaudojome grožinę literatūrą, įvairias meninės išraiškos priemones, įvairią informaciją, multimediją. Grūdas po grūdo - vis į tą mažą širdelę.

Mūsų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs. Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Reda ir Laima kryptingai dirba su „Boružiukų“ grupės vaikais saugaus eismo ugdymo tema.

Penktadienį 1-3 klasių mokiniai virtualioje erdvėje susitiko su Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektore Ilona Kubiliene. Susitikimas, linksmu pavadinimu „Kaip išnešti sveiką kailį“, prabėgo greitai, buvo informatyvus ir nuotaikingas.