Aktualijos

Duonutės kelias

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės vaikai susipažino su duonos keliu nuo lauko iki stalo, veikloje panaudojome grožinę literatūrą, įvairias meninės išraiškos priemones, įvairią informaciją, multimediją. Grūdas po grūdo - vis į tą mažą širdelę. Taip po lašelį, po grūdelį dėjome daug žinių apie duonelės atsiradimą. Kiekvieną dieną, liečiantis prie duonos, aiškinomės jos paslaptį, jos skonį, jos naudą, jos kelią ant mūsų stalo. Visų veiklų metu vaikai mokėsi gerbti ir mylėti duonelę. Daug kalbėjome apie tradicijas, kaip ankščiau buvo auginama, kepama duona ir kaip šiuo laiku. Vaikai piešė, aplikavo ne tik duoną, bet ir grūdo varpas, panaudodami įvairias meninės raiškos priemones. Išmokome palyginimų, patarlių apie duoną. Vaikai vaidino „Vištytės pyragą“, džiaugėmės ir tėvelių aktyviu prisidėjimu prie veiklos įgyvendinimo, Militos mamytės iškeptu pyragu. Susidomėję vaikai dalyvavo bandelių kepimo procese: stebėjo tešlos paruošimą, rūgimo procesą, minkė tešlą, kepė, taip pat pamatė, kaip duoną galima skrudinti ir skanauti su uogiene. Užsibrėžtą tikslą pavyko sėkmingai įgyvendinti, o ateityje ir toliau skatinsime vaikus gerbti duonelę.
Ankstesni įrašai


Mūsų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs. Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Reda ir Laima kryptingai dirba su „Boružiukų“ grupės vaikais saugaus eismo ugdymo tema.

Penktadienį 1-3 klasių mokiniai virtualioje erdvėje susitiko su Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektore Ilona Kubiliene. Susitikimas, linksmu pavadinimu „Kaip išnešti sveiką kailį“, prabėgo greitai, buvo informatyvus ir nuotaikingas. 

Lapkričio 18 dieną respublikoje, nuotoliniu būdu, vyko septintoji EPA inicijuota Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada, kurios partneriai Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. 

Raseinių  r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija (toliau Gimnazija) nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. dalyvauja 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.2.1-ESFA-V-719 priemonės „Kokybės krepšelis“ projekte.

Lapkričio 19 d. dalyvavome Mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų (MPKĮK) paslaugų Raseinių rajone pristatymo nuotoliniame renginyje. Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su komandos funkcijomis, pristatyta, kokiais atvejais ir kur galima kreiptis, norint, kad komanda padėtų įveikti krizinius atvejus.