Aktualijos

Paminėjome Šiaurės šalių literatūros savaitę

Lapkričio 9 – 13 dienomis 4 b klasės mokiniai, bendradarbiaudami su Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bibliotekininke Lina Pociene ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo bibliotekininke Danelija Laurinavičiūte įsitraukė į veiklas, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Šių metų skaitymo tema buvo „Šiaurės šalys ir pasaulis“. Tikslas -  puoselėti garsinio skaitymo, šiaurietišką pasakojimo tradiciją ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Mokiniai, dalyvaudami  lietuvių kalbos, anglų kalbos, pasaulio pažinimo , dailės ir technologijų integruotose pamokose, susipažino su Šiaurės šalimis. Bibliotekininkė Lina Pocienė pristatė gerai vaikams žinomas ir mėgiamas skaityti knygas, kurias parašė Šiaurės šalių rašytojai: Astrida Lindgren, H. K. Andersenas, Selma Lagerliof, Marija Gripė, Tuvė Janson, Maria Parr, Timo Parvela ir kiti. Taip pat aptarė plakatą, skirtą Šiaurės šalių literatūros savaitei, kurio autorė - Anni Wikberg iš Alandų salų. Mokiniai anglų kalba skaitė Kristin Roskifte knygą „Visi iki vieno‘‘ ir išvertė į lietuvių kalbą. Raseinių M. Martinaičio bibliotekos Sujainių filialo bibliotekininkės Danelijos Laurinavičiūtės siūlymu nuspalvino šios knygos paveikslėlius. Mokinių darbeliai papuošė  Sujainių bibliotekos erdves. Pasibaigus parodai spalvoti puslapiai tvarkingai suguls į knygą, kuri primins Šiaurės šalių literatūros savaitę, ir ja džiaugsis 4b klasės mokiniai.

 
Ankstesni įrašai


Vyresnių klasių gimnazistai šiandien ryte dalyvavo Karjeros konferencijoje 2020, kurią organizavo Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai bei Vokietijos ambasada Lietuvoje. Jos metu 5 pranešėjai pasidalino savo sėkmės istorijomis bei patarimais. Pasak jų, karjera yra gyvenimo kelionė, kuriai reikia ruoštis dar mokykloje. 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras parengė el. metodinį leidinį  „Metodų vadovas“. Čia surinkti ir aprašyti bendrojo ugdymo, švietimo įstaigų pedagogų sukurti bendrųjų kompetencijų ugdymo metodai, skirti darbui su vaikais ir jaunimu. 

Lapkričio 9-13 dienomis minėsime Šiaurės šalių literatūros savaitę. Jos metu Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, mokyklose ir kitose kultūros ir švietimo įstaigose sutartu laiku vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai ir kultūrinės veiklos. Projektas kiekvienais metais įtraukia daugybę institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono. 

Spalio paskutinę savaitę 2a ir 4a klasės mokiniai ir jų mokytojos kartu su gimnazijos bibliotekininke Lina vykdė integruotą veiklą tema „Augu su knyga“.  Antrokėliai parodė savo skaitomas knygas ir pasidalino įspūdžiais. Ketvirtokai pristatė savo skaitomas knygas, aiškinosi kokia pagrindinė knygos mintis, kokie veikėjai, kiek dar liko skaityti, kaip suprato skaitomą knygą. 

Nuo šių mokslo metų gimnazijos Tėvų komitetas pasipildė naujais nariais. Jų padaugėjo, nes į veiklą įsijungia ir ikimokyklinio ugdymo grupių išrinkti pirmininkai. Nuotoliniu būdu vyko Komiteto susirinkimas. Jo metu aptarta 11 klausimų. Pakoreguoti Tėvų komiteto nuostatai, išrinktas Komiteto pirmininkas, aptartos šių mokslo metų veiklos.