Aktualijos

Ikimokyklinukai minėjo Tolerancijos dieną

2020 metų Tolerancijos dienos simbolis – dėlionė. Kiekvienas iš mūsų – maža dėlionės dalis.

 Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Gylių skyriaus ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Vaikai aptarė žodžio „tolerancija“ prasmę, stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, amžiumi, tradicijomis.

Kiekviena grupė sukūrė savo „Tolerancijos dėlionę“. Kiekvienas ugdytinis turėjo po atskirą didelę detalę, kurioje piešė savo jausmus, kuriuos išgirdo knygelėje „Kai jaučiuosi Mylimas“. Vaikai sujungė spalvotas dėliones, kurios leido suformuoti skirtingus personažus. Salėje kartu su mokytojomis Laima ir Reda šokome Flasch Mob Tolerancijos šokį. Vaikai suprato, kad ir kokie mes būtume skirtingi, mūsų širdys yra vienodos: tiek forma, spalva. Tad pripildykime jas gėrio, meilės, pakantumo, gerumo, mandagumo, pagarbos.

 

Socialinė pedagogė Vytautė Garbaliauskaitė

 
Ankstesni įrašai


Lapkričio 9 – 13 dienomis 4 b klasės mokiniai, bendradarbiaudami su Viduklės Simono  Stanevičiaus gimnazijos bibliotekininke Lina Pociene ir Raseinių  Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo bibliotekininke Danelija Laurinavičiūte įsitraukė į veiklas, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. 

Vyresnių klasių gimnazistai šiandien ryte dalyvavo Karjeros konferencijoje 2020, kurią organizavo Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai bei Vokietijos ambasada Lietuvoje. Jos metu 5 pranešėjai pasidalino savo sėkmės istorijomis bei patarimais. Pasak jų, karjera yra gyvenimo kelionė, kuriai reikia ruoštis dar mokykloje. 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras parengė el. metodinį leidinį  „Metodų vadovas“. Čia surinkti ir aprašyti bendrojo ugdymo, švietimo įstaigų pedagogų sukurti bendrųjų kompetencijų ugdymo metodai, skirti darbui su vaikais ir jaunimu. 

Lapkričio 9-13 dienomis minėsime Šiaurės šalių literatūros savaitę. Jos metu Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, mokyklose ir kitose kultūros ir švietimo įstaigose sutartu laiku vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai ir kultūrinės veiklos. Projektas kiekvienais metais įtraukia daugybę institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono. 

Spalio paskutinę savaitę 2a ir 4a klasės mokiniai ir jų mokytojos kartu su gimnazijos bibliotekininke Lina vykdė integruotą veiklą tema „Augu su knyga“.  Antrokėliai parodė savo skaitomas knygas ir pasidalino įspūdžiais. Ketvirtokai pristatė savo skaitomas knygas, aiškinosi kokia pagrindinė knygos mintis, kokie veikėjai, kiek dar liko skaityti, kaip suprato skaitomą knygą.