Aktualijos

Vykdomas projektas „Būti stipriems tikėjimo dvasia“

„Būti stipriems tikėjimo dvasia“ – tai popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiai, pasirinkti projekto, kurį mūsų gimnazija vykdo, pavadinimu. Prie Lietuvos Respublikos Socialinių reikalų ministerijos veikiantis  Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas skelbė konkursą 2020 m veikloms finansuoti . Mūsų gimnazijos pateikta paraiška buvo įvertinta teigiamai ir mes gavome piniginę paramą. 
Birželio mėnesį ketinome Viduklėje priimti grupę mokinių ir mokytojų iš Lenkijos, Kosow Lacky licėjaus, tačiau sutrukdė pandemija. Sulaukus rudens, situacija nepagerėjo. Vis tik buvo nuspręsta neatsisakyti projekto įgyvendinimo ir vykdyti jį nuotoliniu būdu. Be jokios abejonės – tai nėra lengva. Tai netgi nėra taip įdomu, kaip kad vykti į ekskursijas, sportuoti, diskutuoti, linksmintis drauge su Lenkijos moksleiviais, tačiau tai vis tiek yra galimybė pradėti pažintį su lenkais iš Kosow Lacky miestelio mokyklos. Toji  mokykla – licėjus (kitaip tariant – gimnazija), kurioje besimokančių mokinių amžius 16-19 metų. Drauge su šia mokykla, veikia ir profesinė mokykla, ruošianti būsimus kariškius. Mūsų gimnazijos šauliams turėtų būti įdomu ateityje, pandemijai pasibaigus, juos aplankyti. 
Bendraudami nuotoliniu būdu Zoom platformoje, mūsų gimnazistai ir lenkų licėjistai paminės popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo 100-ąsias gimimo metines. Šis iškilus žmogus daug dėmesio skyrė jaunimui, ragino tikėti maldos galia ir laisvės siekių išsipildymu. Jis kvietė drąsiai išpažinti tikėjimą Dievu ir Laisve.
Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo tėvas buvo lenkas, bet mama – lietuvė, todėl  Jono Pauliaus II asmenybė – Lietuvą ir Lenkiją rišanti stipri gija, leidžianti plėtoti abiejų  tautų tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.
Tikimės įdomių susitikimų su lenkų moksleiviais virtualiai, o ateityje – gyvai. Aktyviausiai projekte dalyvavę moksleiviai vyks į ekskursijas Lietuvoje ir, kai tik susiklostys palankios galimybės, keliaus į Lenkiją.

 
Ankstesni įrašai


   2a klasės mokiniai neformalaus švietimo  būrelio „Smalsučiai“  metu  stebi aplinką, tyrinėja ir  atlieka eksperimentus. Išsiaiškinus, kad mokinukams labiausiai patinka važiuoti dviračiu, nusprendėme jį sukurti iš įvairių medžiagų. 

Šiandien minima Pasaulinė maisto diena. Pakalbėti apie maistą, jo atsakingą vartojimą, 3b klasėje apsilankė visuomenės sveikatos specialistė Lina Vaišnorienė. Mokiniai įdėmiai klausė, kaip reikia elgtis su maisto produktais, kad kuo mažiau jų būtų išvaistoma, kaip planuuoti apsipirkimus, kad pirkinių krepšelyje nebūtų nereikalingų produktų. Dėkojame specialistei Linai už svarbius priminimus, įdomias žinias.

Visą mėnesį  1a klasės mokiniai per visų dalykų pamokas kalbėjo apie rudenį ir stebėjo jo požymius. Iš įvairių rudens gėrybių kūrė darbelius: ežiukus, pelytes, gyvates, kačiukus.

Karantinas nesutrukdė labai išradingai pasveikinti direktorę su Boso diena. Gimnazijos bendruomenė atsiuntė virtualius apkabinimus ir realią užrašų knygute bei šalnų nepakąstą gėlių puokštę. Su Boso diena Bose!

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis finansuojamas projektas „Būti stipriems tikėjimo dvasia“, prisitaikęs prie naujų sąlygų, įgauna vis realesnį vaizdą. Spalio 19 dieną įvyks pirmasis virtualus Lenkijos Kosow Lacki valstybinės mokyklos ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinių ir mokytojų susitikimas.