Aktualijos

Tarptautinis projektas „Būti stipriems tikėjimo dvasia“ įsibėgėja

Spalio 19 d. įvyko pirmas virtualus susitikimas su Lenkijos mokiniais. Zoom aplinkoje dalyvavo 47 asmenys. Tai mūsų gimnazistai, mokytojai bei nauji partneriai iš Lenkijos. Projekto tikslas  – atrasti tautų ir jaunimo bendrystę popiežiaus Jono Pauliaus II šviesoje. Mokytojos Dauros kuruojamas projektas, sudarė puikias galimybes atrasti naujų draugų kaimyninėje šalyje. Lenkija labai religingas kraštas, tad ir projekto tema yra susijusi su religija. Abi tautas jungia ne tik tai, kad lietuviai, perėmė tikėjimą iš lenkų, bet ir gerai pasauliui žinomas asmuo – popiežius Jonas Paulius II. Popiežiaus mama buvo lietuvė, o tėvas lenkas.  Tai pirmas popiežius, kuris lankėsi ne tik Lietuvoje, bet ir mūsų rajone – Šiluvoje. Apie šią istorinę asmenybę projekto metu bus galima sužinoti įdomių dalykų. Šiandien ryškiausios ir geriausiai suprantamos šio popiežiaus pamokos žmonijai susideda į 3 žodžius  – solidarumas, moralė ir etika.  Puikiai prasidėjęs bendradarbiavimas žada dar daug gerų įspūdžių.  
Ankstesni įrašai


„Būti stipriems tikėjimo dvasia“ – tai popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiai, pasirinkti projekto, kurį mūsų gimnazija vykdo, pavadinimu. Prie Lietuvos Respublikos Socialinių reikalų ministerijos veikiantis  Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas skelbė konkursą 2020 m veikloms finansuoti . 

   2a klasės mokiniai neformalaus švietimo  būrelio „Smalsučiai“  metu  stebi aplinką, tyrinėja ir  atlieka eksperimentus. Išsiaiškinus, kad mokinukams labiausiai patinka važiuoti dviračiu, nusprendėme jį sukurti iš įvairių medžiagų. 

Šiandien minima Pasaulinė maisto diena. Pakalbėti apie maistą, jo atsakingą vartojimą, 3b klasėje apsilankė visuomenės sveikatos specialistė Lina Vaišnorienė. Mokiniai įdėmiai klausė, kaip reikia elgtis su maisto produktais, kad kuo mažiau jų būtų išvaistoma, kaip planuuoti apsipirkimus, kad pirkinių krepšelyje nebūtų nereikalingų produktų. Dėkojame specialistei Linai už svarbius priminimus, įdomias žinias.

Visą mėnesį  1a klasės mokiniai per visų dalykų pamokas kalbėjo apie rudenį ir stebėjo jo požymius. Iš įvairių rudens gėrybių kūrė darbelius: ežiukus, pelytes, gyvates, kačiukus.

Karantinas nesutrukdė labai išradingai pasveikinti direktorę su Boso diena. Gimnazijos bendruomenė atsiuntė virtualius apkabinimus ir realią užrašų knygute bei šalnų nepakąstą gėlių puokštę. Su Boso diena Bose!