Aktualijos

Ir mažiausieji Viduklės ikimokyklinukai dirba nuotoliniu būdu

Dar visai neseniai sveikinomės su atėjusiu rugsėju ir prasidėjusiu rudeniu. Kiekvienas ruduo yra skirtingas... Lauktas – nelauktas – pirmas – būtinas... Kasmet tai – naujas etapas, nedrąsus, įdomus, kupinas įvairiausių netikėtumų bei iššūkių.

Viduklės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Nykštukų“ grupės mažiesiems šis rugsėjis taip pat buvo nelengvas. Naujos pažintys, nauji draugai, žaislai, kitoks gyvenimo ritmas. Vos tik kiek nurimus emocijoms, nudžiūvus sūrioms vaikiškoms ašaroms ir apsipratus prie naujos aplinkos, gyvenimas pateikė naują iššūkį. Dėl susiklosčiusios sudėtingos situacijos turėjome bendrauti ir bendradarbiaudami pradėti dirbti nuotoliniu būdu. Jaunesniosios grupės vaikams tai tikrai nėra paprasta ir lengva, bet su tėvelių bei kt. artimųjų pagalba – viskas yra įmanoma. Nuotolinis ugdymas suteikė galimybę ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi, ieškoti tvirtesnių ryšių su šeima, vaikais ir skatinti suvokimą, kad bendradarbiaudami vaikų labui galime pasiekti daugiau. Tėvams, tai – laikas sustoti ir daugiau laiko skirti kokybiškam bendravimui su vaiku. Jį pažinti, suprasti, didžiuotis jo pasiekimais, parodyti, pamokyti, padrąsinti, kai nepasiseka. Vaikams, tai – geriausia proga pajausti, kad yra saugūs, mylimi ir reikalingi. Labai džiaugiamės ir norime nuoširdžiai padėkoti „Nykštukų“ grupės tėveliams už palaikymą, įgyvendintas mūsų siūlomas idėjas ir veiklas. Gavę grįžtamąjį ryšį: refleksijas, nuotraukas, video, supratome, jog nuotolinis darbas vyksta palengva, sklandžiai, mažieji ugdomi padedant tėvams, vyresniems broliams, sesėms. Vaikai žaidžia ne be reikalo. Tai – mokymosi instinktas. Būtent dėl to tėvams svarbu žaisti su savo vaikais, kad ir kokie maži jie būtų. Tai nėra lengva ir visiems patogu, tačiau taip yra kuriamas stipriausias ryšys, atsakingas už daugelį svarbių funkcijų, tokių, kaip planavimas, aktyvumas, dalijimąsis, mokymąsis ir kt. Būnant kartu, aktyviai veikiant stiprinamas ryšys su šeima ir šeimoje. Stebėdami vaikai mokosi, kopijuoja, žaidžia savo didelį  ir įdomų gyvenimą...

Su viltimi ženkime rudens takais, su meile, su pilnatve ir širdies ramybe, jog ir tai vieną dieną praeis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jolita Piatkienė ir Reda Gružinskienė
Ankstesni įrašai


Šiandien gimnaziją pasiekė džiugi žinia - LR Prezidento kanceliarijos padėka 2a klasei už aktyvų ir išradingą dalyvavimą judumo iššūkyje bei gamtos saugojimą judant netaršiomis transporto preimonėmis. Džiaugiamės mažųjų antrokėlių ir jų mokytojos Ingridos sumanumu ir sėkme! 

Kūno kultūros pedagogė Laima Sadauskienė spalio 1-9 dienomis organizavo akciją, skirtą paminėti Kūno kultūros ir sporto dieną „Mažoji mylia – 2020“. Jos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, aktyviai leisti laisvalaikį.

KTU Fizikos katedra spalio 10d. surengė fizikos konkursą skirtą vienam žymiausių Lietuvos fizikų profesoriui Kazimierui Baršauskui. Profesorius buvo lietuviškų fizikos vadovėlių moksleiviams autorius, Lietuvos Fizikų draugijos vienas iš organizatorių, pirmasis Kauno politechnikos instituto rektorius.

 

Tradicija jau tapo kasmet spalio 4-ają paminėti pasaulinę gyvūnų dieną. Tačiau šiemet ją minėjome kiekvienas savo namuose su mylimais augintiniais. Nuotoliniu būdu tėveliams išsiuntėme užduotėles, kurias turėjo atlikti kartu su mažaisiais. Nurodėme internetines prieigas.

Tarptautinės mokytojo dienos proga Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis įteikė padėkas rajono mokytojams, kurių mokinius 2020 metais lydėjo sėkmė olimpiadose, konkursuose, varžybose ar projektuose. Tarp apdovanotųjų ir keturios mūsų gimnazijos mokytojos.