Aktualijos

Visuomenės sveikatos biuras informuoja

Rudens taku atskubėjęs rugsėjis kelia nerimą visiems dalyvaujantiems ugdymo procese. Pandemija, užklupusi praėjusiais metais, vis dar persekioja, todėl šis rugsėjis ugdymo įstaigose bus kitoks: kupinas naujų iššūkių ir keliantis daugiau klausimų nei atsakymų. Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Lina primena, kad ugdymo procesas mokyklose turės būti organizuojamas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus reikalavimus. Su viltimi kreipiamės į Jus: tik atsakingai bendradarbiaudami ir laikydamiesi teisės aktais nustatytų reikalavimų, ugdymo įstaigose sukursime saugią aplinką.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai, atsižvelgdami į nepalankią epidemiologinę situaciją Kauno apskrityje, taip pat atkreipia mokinių ir jų tėvų dėmesį į sveikatos saugos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) priemones Kauno apskrities savivaldybių administracinių teritorijų ugdymo įstaigose, prasidedant 2020-2021 mokslo metams ir kviečia griežtai laikytis nurodytų rekomendacijų.

Rekomendacijos tėveliams:

 1. Draudžiama išleisti vaikus į mokyklą jeigu:
 • Jūsų vaikui pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
 • turėjo sąlytį su sergančiu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) asmeniu, ir jiems yra paskirta privaloma izoliacija;
 • kurie buvo išvykę į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktą šalį ir iš kurios sugrįžus privaloma 14 dienų izoliacija.
 1. Nepamirškite, kad mokinių lydėjimas į mokyklas yra ribojamas. Rekomenduojama atsisveikinti su palydėtu mokiniu prie įėjimo į mokyklą lauke.
 2. Vadovaukitės ugdymo įstaigos vadovo nustatyta vidine tvarka ir nurodymais, susijusiais su COVID-19 (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigoje.
 3. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų klasių mokiniams gali būti skiriami skirtingi įėjimai į mokyklos patalpas, skirtingas klasių/srautų grupavimas siekiant maksimaliai išvengti skirtingų amžiaus grupių/klasių kontakto tarpusavyje.
 4. Gali būti pakoreguotas mokyklos darbo, pamokų ar pertraukų laikas, tvarkaraščiai.
 5. Maitinimas neorganizuojamas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai.
 6. Maksimaliai išnaudojamos galimybės pamokas, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko klasėse.
 7. Esant poreikiui, bet kuriuo metu pamokos gali būti pradėtos organizuoti nuotoliniu būdu.
 8. Jeigu Jūsų vaikui ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), šie mokiniai kuo skubiau turi būti paimti iš ugdymo įstaigos, konsultuojamasi su karštąją koronaviruso linija 1808 arba susisiekiama su šeimos gydytoju.
 9. Aprūpinkite mokinį nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis (toliau – kauke). Išmokykite teisingai naudoti šią priemonę:
 • kaukė turi dengti nosį ir burną;
 • negalima liesti kaukės išorinio paviršiaus arba palietus būtina nusiplauti rankas;
 • neviršyti vienkartinių kaukių dėvėjimo laiko.
 1. Kitos virusų plitimą ribojančios priemonės išlieka tokios pačios, kaip ir naudojantis viešuoju transportu, lankantis renginiuose, prekybos centruose ar kitose viešo susibūrimo vietose:
 • dažnas rankų plovimas;
 • nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfekantai;
 • kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas;
 • saugaus atstumo laikymasis arba kaukių dėvėjimas

Rekomendacijos mokiniams:

 1. Dažnai plaukite rankas skystu muilu.
 2. Nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfektantai.
 3. Kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite vienkartine nosine, rūbo skvernu arba alkūnės linkiu.
 4. Jeigu pamokų metu pasijutote blogai, nedelsiant informuokite mokytoją.
 5. Dėvėkite kaukes viešajame transporte, mokykliniame autobuse, prekybos centruose ir kitose viešojo susibūrimo vietose, o mokykloje - bendrose patalpose, kuriose vienu metu susitinkate su kitos klasės ar srauto mokiniais.
 6. Laikykitės saugaus 2 m. atstumo nuo kitų klasių/mokinių srauto.
 7. Išmokite pasisveikinti nesiliesdami prie kito asmens.

 

Linkime sėkmingų ir atsakingų mokslo metų!
Ankstesni įrašai


Nuo rugsėjo 2 dienos keičiasi gimnazijoje įgyvendinamo projekto „Augu aktyviai judėdamas“ veiklų laikas. „Judručių lygos“ kapitonė mokytoja Elena visų mažųjų judručių laukia žaidimų aikštelėje antradieniais - ketvirtadieniais 13-17 valandomis. 

Nuskambėjo, nuaidėjo, nušurmuliavo Mokslo ir žinių dienos šventė, pripildžiusi gimnaziją ir visą miestelį juoko, šurmulio, gėlių. Net kaukės negalėjo paslėpti šypsenų ir spindinčių akių. 10 valandą gimnazijos stadionas pražydo įvairiaspalviais žiedais, plačiai pasklidusiais mokiniais ir jų tėveliais ir jau tradicija tampančiomis spalvotosiomis kėdutėmis, žyminčiomis klasės vietą. 

Rugpjūčio 28 dieną Raseinių r. savivaldybės salėje vyko tradicinis švietimo įstaigų vadovų pasitarimas. Net ir visų dėvimos kaukės nepaslėpė šypsenų ir laukimu spindinčių akių. 

Rugpjūčio  24-28 dienomis,  40  pradinių klasių mokinių stovyklavo, draugavo ir keliavo po Žemaitiją.  Lankėsi Kryžių kalne, Šiauliuose, Mosėdyje, Prie Barstyčių akmens ir Telšiuose, Nemakščių technikos muziejuje ir Molavėnuose.  

Informuojame, kad vadovaujantis Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. A1-885 „Dėl mokyklos, organizuojančios ikimokyklinį ugdymą nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu,