Aktualijos

Tradicinis pėsčiųjų žygis

Rudeniškai šiltą, spalvingą, saulėtą penktadienio popietę iš gimnazijos visomis kryptimis pabiro būreliai mokinių, susiruošusių į tradicinį  pėsčiųjų žygį, skirtą Europos judumo savaitei. Jau eilę metų,  baigiantis rugsėjui, prisidėdami prie Europos Judumo savaitės, minėdami Lietuvos žydų genocido ar Baltų vienybės dieną, išsikeliame sau tikslą - nueiti tam tikrą atstumą. Šiemet šį žygį skyrėme ir Solidarumo bėgimo akcijai. 

Mažiauseji gimnazijos bendruomenės nariai - priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai pasimėgaudami nužygiavo iki Viduklės tvenkinio, pažaidė šalia jo esančioje žaidimų aikštelėje. Pradinių klasių mokiniams skirtas maršrutas driekėsi 3 kilometrus, kai kuriems šis atstumas pasirodė gerokai per trumpas, tad savanoriškai buvo prailgintas iki 8 kilometrų! Vieni žygiavo su daina, kiti po netradicinių pamokų rašytojo Simono Stanevičiaus tėviškėje pražygiavo miesteliu, o 4b klasės mokiniai parodė, kad yra labai pilietiški ir žygiuodami surinko pakelės šiukšles. 

 4 kilometrų maršrutas, skirtas 5-8 klasių mokiniams, tikrai jų nenuvargino ir visi su šypsenomis veiduose, gražiai nuraudusiuose nuo rudeniškos saulės, grįžo į gimnaziją. Patys vyriausieji gimnazistai keliavo gerokai ilgesniu 8 kilometrų maršrutu. Bet patyrusiems žygeiviams ir toks atstumas - vienas juokas! 

Kiekvienais metais planuodami žygį jam suteikiame ir papildomo „svorio“, akcentuojame ne tik fizinio aktyvumo, judėjimo svarbą, bet ir praturtiname mokinius istorinėmis žiniomis, supažindiname su socialinėmis akcijomis, skatiname labiau pažinti gimtąjį kraštą. 
Ankstesni įrašai


Rugsėjo 17 dieną  4a klasės mokiniai keliavo Padubysiais. Pirmiausia lankėsi Lyduvėnuose ir grožėjosi įspūdingu tiltu.  Nuo tilto pasuko link Šiluvos. Šiluvoje, Piligrimų centre, sužinojo miestelio, bažnyčios ir koplyčios istoriją. 

Rugsėjo 16 dieną 2a klasės mokiniai vyko į pažintinę kelionę po Raseinių kraštą.  Išvyką-pamoką antrokėliai pradėjo Plauginių botaniniame draustinyje, kuriame ir auga  „Gražusis ąžuolas“. Mokinukai išmatavo kamieno storį, kuris buvo 6 metrų ilgio, todėl jį apkabino net 7 vaikai.

 Rugsėjo 16 d. gimnazijos vaikinų ir merginų komandos dalyvavo rajono mokyklų l. atletikos varžybose „Auksinis ruduo“. Be mūsų gimnazijos, varžybose dalyvavo Raseinių V. Petkaus pagrindinės mokyklos, Ariogalos, Nemakščių gimnazijų ir Raseinių sporto centro komandos. 

Šiandien Europos Parlamento biuras Lietuvoje atsiuntė projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ dalyviams dovanėles. Džiaugiamės, kad ir šiais mokslo metais tęsime veiklas šiame projekte.

Rugsėjo mėnesio ypatingumą jaučiame visi. Šiemet mūsų gimnazijai jis ypatingas dar ir tuo, kad dalis Raseinių rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų jungėsi prie ugdymo nuotoliniu būdu. Naują ugdymo metodą išbandys 2-5 metų vaikučiai, kurie nelanko darželio.