Aktualijos

„Pupa” - projektas apie augalą ir kūrybą

Gimnazijos 2a klasės mokiniai, paskatinti mokytojos, vykdė ilgalaikį projektą „Pupa“ . Ši idėja kilo pirmoje klasėje, kai vaikai perskaitė lietuvių liaudies pasaką „Pupa“. Pasakoje pupa praaugo lovą, lubas ir pasiekė net dangų, todėl visi draugiškai nusprendėme šią hipotezę patikrinti. Pirmiausia, vaikai išsimatavo atstumą nuo grindų iki savo lovos. Tuomet ėmėsi auginti  pupą. Kadangi  buvo ankstyvas pavasaris, todėl pupą mokinukai pasodino į vazonėlį. Klasėje aptarėme sąlygas, kurių reikia sėklai sudygti bei daigeliui išaugti. Sušilus orams  pirmokėliai daigelį persodino į savo namų daržą. Pupos augimo pokyčius fiksavo, fotografavo. Neformalaus švietimo užsiėmimų metu mokiniai džiaugėsi savo augalėlio sparčiu augimu, nes pupa jau buvo pasiekusi lovos dugną. Vaikučiai džiaugėsi sulaukę pirmųjų žiedų ir juos skaičiavo bei fiksavo stebėjimo lapuose. Išsiskyrę vasaros atostogoms sutarė, kad darbą tęs, o rudenį pasidžiaugs derliumi. Rezultatai nustebino, nes kai kurių pupų derlius buvo labai gausus, kitų -  kiek kuklesnis. Buvo ir tokių, kurių augalėlis nunyko. Praėjusią  savaitę vėl prisiminėme pasaką, paanalizavome duomenis ir sužinojome, kad, deja,  hipotezė nepasitvirtino - auginta pupa praaugo tik lovą. Šiuo ilgalaikiu projektu mokiniai sužinojo ne tik apie augalų auginimą, sąlygas, derlių, bet ir suprato, kad pasakos yra sugalvotos. Užaugintas pupas vaikai suvalgė, kitas pasiliko  pavasariui, kad vėl galėtų pasėti.
Ankstesni įrašai


Labai gražią ir rudenišką trečiadienio popietę mažieji gimnazijos bičiuliai, lydimi mokytojos Editos,  rinkosi į biblioteką, į pasimatymą su knyga.

I-III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavovo komandinėje viktorinoje, kurios metu dalinosi savo žinomis apie ES narių teises ir pareigas. Komandą sudarė  10 klasės narių ir jų pasirinktas mokytojas - kapitonas. Viktorinoje dalyvavo 5 komandos. Arši kova vyko tarp komandų, kurių kapitonais buvo istorijos mokytojai. Džiaugiamės mokinių išmanumu, žiniomis ir gebėjimais arientuotis šiandieniniame informacijos sraute.

Rudens taku atskubėjęs rugsėjis kelia nerimą visiems dalyvaujantiems ugdymo procese. Pandemija, užklupusi praėjusiais metais, vis dar persekioja, todėl šis rugsėjis ugdymo įstaigose bus kitoks: kupinas naujų iššūkių ir keliantis daugiau klausimų nei atsakymų. 

Nuo rugsėjo 2 dienos keičiasi gimnazijoje įgyvendinamo projekto „Augu aktyviai judėdamas“ veiklų laikas. „Judručių lygos“ kapitonė mokytoja Elena visų mažųjų judručių laukia žaidimų aikštelėje antradieniais - ketvirtadieniais 13-17 valandomis. 

Nuskambėjo, nuaidėjo, nušurmuliavo Mokslo ir žinių dienos šventė, pripildžiusi gimnaziją ir visą miestelį juoko, šurmulio, gėlių. Net kaukės negalėjo paslėpti šypsenų ir spindinčių akių. 10 valandą gimnazijos stadionas pražydo įvairiaspalviais žiedais, plačiai pasklidusiais mokiniais ir jų tėveliais ir jau tradicija tampančiomis spalvotosiomis kėdutėmis, žyminčiomis klasės vietą.