Aktualijos

Vasaros poilsio stovykla „Atrask Žemaitiją“

Rugpjūčio  24-28 dienomis,  40  pradinių klasių mokinių stovyklavo, draugavo ir keliavo po Žemaitiją.  Lankėsi Kryžių kalne, Šiauliuose, Mosėdyje, Prie Barstyčių akmens ir Telšiuose, Nemakščių technikos muziejuje ir Molavėnuose.  Mokiniai dalyvavo dviejose edukacijose: gamino saldainius šokolado fabrike „Rūta“ ir piešė ant stiklo Telšių Alkos muziejuje. Vaikai džiaugėsi, jog tai darė pirmą kartą, bet viskas pavyko. Nors saldainius valgyti įprasta, tačiau patiems pasigaminti buvo nepaprastai įdomu.  Labai sudomino  orientacinės užduotys akmenų muziejaus parke. Žavėjo senosios Žemaitijos sodybos Telšiuose, nes muziejaus aplinkose ganėsi arkliai, ožkos, avys.  Visur stovyklautojus pasitiko puikūs gidai. Mokiniai ne kartą turėjo pasukti galvas atsakydami į vieną ar kitą klausimą, prisiminti matematiką, gvildenti loginio mąstymo užduotis, kartu žaisti ar judėti neįprastu ritmu. Stovyklos veiklose užteko  laiko piešti, sportuoti naujoje gimnazijos žaidimų aikštelėje, draugauti ir bendrauti. Stovykla pavyko, nes vaikai atrado koks gražus ir įdomus mūsų Žemaitijos kraštas. 
Ankstesni įrašai


Informuojame, kad vadovaujantis Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. A1-885 „Dėl mokyklos, organizuojančios ikimokyklinį ugdymą nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu,

Rugpjūčio 26 d. Vilniuje vyko baigiamasis 2019-2020 mokslo metų projekto "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės" (MEPA) seminaras. Šiuo metu Lietuvoje yra net 91 MEPA ugdymo įstaiga. Renginio metu ir mūsų gimnazija, jau trečius metus iš eilės, gavo MEPA statusą patvirtinančią lentelę. 

Antra projekto diena kupina geros nuotaikos gamtos apsupty. Su gimnazistais galima eiti visur ir veltis į visas situacijas, kokias tik gyvenimas diktuoja. Komandinis darbas, draugystė, aktyvi veikla ir laikas su šeimos nariais. Ar esi brolis, ar mama, ar auklėtoja, ar klasės draugas, ar bičiulis iš kitos klasės NESVARBU. Vieningumo ir bendruomeniškumo jausmas visų yra vienodas.

Projektas  „Atrask Žemaitiją" keliavo į Šiaulius. Lankėmės Kryžių kalne šokolado muziejuje ir dalyvavome saldžioje edukacijoje???? Išsiaiškinome kodėl saulės laikrodis rodė 12 val, o mūsų laikrodžiai 13.30. Pasigrožėję geležine lape????, puikiai nusiteikę grįžome namo.

Didelis būrys, projekte „Pamoka ne pamokoje“ dalyvaujančių, gimnazistų, reaguodami į žiniasklaidos aktualijas, žmogaus žodžio, minties ir veiksmo suvaržymus, pasikartojo okupacijos istorijos pamoką. Nemenčinės sovietinis bunkeris tokiai pamokai buvo realus patyrimas ir palyginimas su šiandieniniu, laisve alsuojančiu gyvenimu.