Aktualijos

Paskutinė mokslo metų savaitė

Paskutinę mokslo metų savaitę gimnazijoje buvo įgyvendinamas 5-III klasių mokiniams skirtas projektas „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“.  Visos veiklos  buvo integruojamos  su žmogaus sauga, civiline sauga, krašto gynyba, nacionaliniu saugumu. Projekto metu  mokiniai  virtualiai susitiko su įvairių sričių specialistais.

Pirmąją dieną 5-8 klasių mokiniai bendravo su Kauno PGV Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektore Ilona Kubiliene, kuri pristatė tarnybos veiklą, priminė kokie pavojai tyko gamtoje, prie vandens ar namuose neatsargiai elgiantis su buitiniais prietaisais. Įgytas žinias mokiniai įtvirtino per dailės ir informacinių technologijų pamokas kurdami, piešdami, o per anglų kalbos pamokas tykančius pavojus aptardami anglų kalba. I-II klasių mokiniai gilinosi į nacionalinį saugumą, susitiko su projekto „Misija – Sibiras“ dalyviu Arnu Zmitra, kalbėjosi apie šaulių sąjungos veiklą. Kartu su III klasės mokiniais dalyvavo virtualioje ekskursijoje po Ignalinos atominę elektrinę, kurią vedė IAE ekskursijų vadovė Beata Jevsejeva. Mokiniai sužinojo Visagino miesto atsiradimo istoriją, video medžiagos pagalba pabuvojo IAE viduje. Pamokas apie dezinformaciją, manipuliaciją, grėsmes nacionaliniam saugumui vedė istorijos mokytojai Gintarė ir Tomas.

Antradienį I-III klasių fizinio ugdymo pamokose svečiavosi ir apie šiandienos Lietuvos kario kasdienybę pasakojo KOPOESKV civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistas Edgaras Baukys. Svečias pristatė Lietuvos krašto apsaugos sistemų struktūrą, taip pat akcentavo, kokios fizinės ir psichologinės savybės reikalingos, norint tapti kariu.
Kalbėdami apie policiją ir krašto saugumą, į geografijos pamokas pasikvietėme linksmą ir šarmingą visai neseniai dar mūsų gimnazijos uniformą nešiojusią policijos pareigūnę, Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato tyrėją Gretą Klapatauskaitę.

Sveikatos ugdymo pamokose gimnazistus vasarai puikiai paruošė mūsų gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Lina Vaišnorienė. Specialistė akcentavo, kaip saugiai mėgautis saulės ir vandens voniomis, kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įgėlimų, kaip suteikti sau ir šalia esančiam pirmąją  pagalbą.

5-8 klasių mokiniai iš mokytojų Danguolės, Jolantos, Dauros, Virginijos ir Audros gavo daug vertingų patarimų kaip elgtis apsinuodijus natūraliomis ir dirbtinėmis medžiagomis, alkoholiu, tabaku ar kitomis narkotinėmis medžiagomis, sužinojo kam reikalingos identifikavimo apyrankės, kaip suteikti pirmąją pagalbą ar ją išsikviesti.  Padedami Raseinių krašto muziejaus muziejininkės L. Vapsevičienės susipažino su Lietuvos policijos ir Raseinių policijos istorija.

Ne mažiau turininga buvo ir kita diena,  I – II gimnazijos klasės mokiniai su mokytoja Lilija kalbėjosi apie kibernetinį saugumą. Šiuolaikinis žmogus vis dažniau naudojasi išmaniosiomis technologijomis. Problema ta, kad dauguma technologijų gali būti ,,nulaužtos”. Virtualiai susitiko su ltn. Milda Gudaityte iš tarptautinio Šiaulių oro uosto, Raseinių rajono savivaldybės specialistu Albinu Stakausku, atsakingu už ekstremalių situacijų valdymą rajone. Mokytoja Justina mokiniams papasakojo apie cheminį, biologinį ir branduolinį ginklą. Aptarė šių ginklų pavojus, kaip nuo jų apsisaugoti ir ką daryti jei iškyla toks pavojus. III klasės mokiniai integruotoje biologijos - užsienio k. pamokoje kartu su mokytojomis Virginija ir Sima, domėjosi, kokių iššūkių Lietuva ir kitos šalys patyrė susidurdamos su pandemijomis (maro, choleros, ispaniškojo gripo, Covid-19), analizavo įvairius statistinius duomenis, juos pristatė. Dalyvavo mokytojų Dauros ir Jolantos dailės -technologijų integruotoje pamokoje „Lietuvos kariuomenės skiriamieji ženklai“. Pamokoje dalyvavo ir  Raseinių KPKP štabo seržantas Andrius Jovaiša, kuris plačiau pristatė Krašto gynybos peripetijas.

Matematikos mokytojos kalbėdamos apie nacionalinį saugumą 5-8 klasių mokiniams mokė juos Morzės abėcėlės, vertybes karinėje – istorinėje dainoje „Išjos brolutėlis“ ir jų aktualumą  šiandien padėjo atrasti lietuvių kalbos mokytojos. Mokytoja Vilma pristatė Astravo AE grėsmes Lietuvai.

Mokslo metai užbaigti ir saugiai vasarai pasiruošta.
Dėkojame svečiams ir mokytojams už puikias pamokas, kasdienybėje labai praversiančias žinias, o mokiniams belieka saugiai vasaroti!

 

 

 

 

 
Ankstesni įrašai


Didėjantis ugdymo kompleksiškumas skatina mokyklas ieškoti naujų partnerysčių, efektyvių veiklos formų. Karantinas, nuotolinis mokymas nesudarė kliūčių susibičiuliauti mūsų gimnazistams su Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokiniais. Skaitmeninės technologijos keičia tradicinį gyvenimo ir mokymosi proceso veidą. 

Nors savaitė į pabaigą, o mokslo metai net ir pasibaigė, bet norisi prisiminti įdomias šios savaitės pamokas. Antradienis  I-III klasių mokiniams prasidėjo integruota lietuvių kalbos - istorijos ir muzikos pamoka. II a,b klasių mokiniai klausėsi lietuvių liaudies ir įvairių laikotarpių autorinių dainų, atkodavo jose slypinčius tautos istorijos grėsmių ir saugumo praradimo faktus. 

Gegužės mėnesį gimnaziją pasiekė bit&Byte kūrybinių technologijų akademijos atstovės Dovilės Dilienės laiškas, kuriame buvo puiki žinia. Ši akademija sėkmingai bendradarbiauja su mūsų gimnazija ir visus mokslo metus šeštadieniais Viduklėje organizavo „Sourcery for Kids“ akademijos užsiėmimus jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams. 

Su 7b klasės mokiniais vyko integruotos anglų kalbos ir dailės/technologijų pamokos. Idėja buvo labai paprasta-pateikti sveiko ar nesveiko maisto pavyzdžius. Tik mokiniai gamino ir rinkosi ne iš tikrų produktų, bet morkas, avokadus, vyšnias, vynuoges , picas, kiaušinius  ir visa  kita gamino pritaikydami skirtingas technikas 

VŠĮ Mokykl„ų tobulinimo centras” organizuoja projektą „Bendradarbiaujančios klasės“, kuris skirtas visoms Lietuvos mokykloms ir yra mokytojų tinklaveikos projektas.