Aktualijos

Mokymai apie prevencinių programų įgyvendinimą

Gegužės 28-29 d. Nacionalinė švietimo agentūra organizavo nuotolinius mokymus „Prevencinės programos mokykloje. Kam jos ir ką daryti, kad jos suveiktų?“. Mokymus vedė lektoriai Dr. Antanas Valantinas ir psichologė Asta Pikšrienė. Mokymų metu kalbėjime apie lyderystės sampratą, komandų, grupių būrimą, sėkmingus prevencinių programų įgyvendinimo etapus, problemų išgryninimą, grupavimą, sprendimo būdus. Kiekvienas mokymų dalyvis turėjo atlikti namų darbų užduotis, kuriuos atsivežėme į birželio 12 d. mokymus, vykusius Kaune. Įspūdingoje vietoje, pačioje Kauno pilies pašonėje esančiuose „Domus Pacis“ piligrimų namuose vyko „gyvas“ susitikimas su lektoriumi A. Valantinu ir kolegomis iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Buvo naudinga ne tik išgirsti lektoriaus mintis, bet ir dalintis patirtimi, kalbėtis apie įgyvendinamų prevencinių programų sėkmes ir tobulintinus dalykus. 
Ankstesni įrašai


Paskutinę mokslo metų savaitę gimnazijoje buvo įgyvendinamas 5-III klasių mokiniams skirtas projektas „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“.  Visos veiklos  buvo integruojamos  su žmogaus sauga, civiline sauga, krašto gynyba, nacionaliniu saugumu. Projekto metu  mokiniai  virtualiai susitiko su įvairių sričių specialistais.

Didėjantis ugdymo kompleksiškumas skatina mokyklas ieškoti naujų partnerysčių, efektyvių veiklos formų. Karantinas, nuotolinis mokymas nesudarė kliūčių susibičiuliauti mūsų gimnazistams su Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokiniais. Skaitmeninės technologijos keičia tradicinį gyvenimo ir mokymosi proceso veidą. 

Nors savaitė į pabaigą, o mokslo metai net ir pasibaigė, bet norisi prisiminti įdomias šios savaitės pamokas. Antradienis  I-III klasių mokiniams prasidėjo integruota lietuvių kalbos - istorijos ir muzikos pamoka. II a,b klasių mokiniai klausėsi lietuvių liaudies ir įvairių laikotarpių autorinių dainų, atkodavo jose slypinčius tautos istorijos grėsmių ir saugumo praradimo faktus. 

Gegužės mėnesį gimnaziją pasiekė bit&Byte kūrybinių technologijų akademijos atstovės Dovilės Dilienės laiškas, kuriame buvo puiki žinia. Ši akademija sėkmingai bendradarbiauja su mūsų gimnazija ir visus mokslo metus šeštadieniais Viduklėje organizavo „Sourcery for Kids“ akademijos užsiėmimus jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams. 

Su 7b klasės mokiniais vyko integruotos anglų kalbos ir dailės/technologijų pamokos. Idėja buvo labai paprasta-pateikti sveiko ar nesveiko maisto pavyzdžius. Tik mokiniai gamino ir rinkosi ne iš tikrų produktų, bet morkas, avokadus, vyšnias, vynuoges , picas, kiaušinius  ir visa  kita gamino pritaikydami skirtingas technikas