Aktualijos

Abiturientai atsako į klausimą „Kaip mes galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo?“

Balandis – gamtos tvarkymo, tausojimo ir saugojimo mėnuo. IV a klasės biologijos B kurso mokiniai kaip tik šį mėnesį nuotoliniu būdu atliko projektą „Kaip aš galiu prisidėti prie Žemės išsaugojimo“ . Abiturientai sutiko projekto idėjomis pasidalinti su gimnazijos bendruomene ir kviečia visus prisijungti prie Žemės tausojimo.

Brigita ir Gražvydas siūlo: „Pirkti prekes didesniais kiekiais, pvz. geriamo vandens 1 litrą keisti į 5 litrų pakuotę, tikslu sumažinti plastiko naudojimą. Esant galimybei važiavimą automobiliu pakeisti į važiavimą dviračiu, riedučiais ar viešuoju transportu. Taip sumažinsime išmetamų dujų kiekį į orą. Taip pat ilgai stovint kamštyje išjungti variklį. Stovint daugiau kaip vieną minutę užvedimo momentu, išskiriama mažiau teršalų, negu stovint su užvestu varikliu. Mažiau naudoti plastmasinius indelius, maišelius. Plastmasės gaminiai nesuyra net 1000 metų, todėl pravartu naudoti ekologiškus, greitai suyrančius  maišus arba medžiaginius pirkinių maišelius. Panaudotą tualetinį popierių geriau mesti į vandenį, taip jis greičiau suyra. Būtina spausdinti ant abiejų lapų pusių, sumažinus šriftą, taip sutaupysime popieriaus. Vienas europietis per metus sunaudoja apie 200 kg popieriaus, o jam pagaminti naudojama mediena, popierius ir energija. Naudokime kompostui organines atliekas. Vėliau tai panaudosime kaip natūralią trąšą augalams. Priešingu atveju, organinės atliekos patekusios į savartynus išskiria metaną, kuris prisideda prie šiltnamio efekto didinimo“.

Gerda ir Augustė siūlo taupyti elektrą: „Elektra svarbi kiekvienoje gyvenamoje erdvėje. Tačiau galvojant apie elektros taupymą, verta prisiminti tokius dalykus: išeinant iš kambario (net trumpam), išjungti šviesą ir prietaisus, naudoti taupančias elektrą lemputes, šaldytuvui ir šaldikliui nureguliuoti mažiausius šalčio laipsnius, su arbatinuku vandenį virinti tik tokį kiekį, kiek jo reikia tuo metu, šeimos nariams vakarais patartina būti kartu, tame pačiame kambaryje. Kasdienėje gyvenimo buityje toks elektros taupymas padės sutaupyti skaitiklyje besisukančius skaičius, o tai - vienas iš žingsnių padėsiantis taupyti gamtos išteklius“. Taip pat mergaitės siūlo mažinti mėsos vartojimą: „Tapimas vegetaru arba bent jau mažesnis mėsos produktų vartojimas gali padaryti teigiamą įtaką šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimui. Mažesnis mėsos suvartojimas turi įtakos mažinant CO2 patekimą į atmosferą ir išsaugant milžiniškus vandens kiekius. Gyvulių priežiūrai reikia daug gamtos išteklių ir vandens. Sumažintas gyvūninių produktų vartojimas gali turėti teigiamos įtakos žmonių sveikatai, aplinkai, kurioje gyvena“.

Vakarė, Austėja ir Dominykas siunčia visiems Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos bendruomenės nariams linkėjimus ir savo sukurtą skrajutę ,, Gamta mūsų visų namai! Neužmirškite jos saugoti!“.
Ankstesni įrašai


Ar žinote kaip galima mokytis abėcėlę? Žinau, atsakysite - skaityti, kartoti, stengtis įsiminti. Yra dar vienas puikus būdas! 1a klasės mokiniai jį išbandė. 

Nuoširdžiai dėkojame Jums, kad kiekvienais metais remiate mūsų gimnaziją, skirdami 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio. Kviečiame ir šiemet mokinių tėvelius, mokytojus, mokyklos darbuotojus ir visus neabejingus gimnazijos gerovei skirti gyventojų pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai. 

Balandžio 20d. IIab klasių nuotolinėse  fizikos pamokose dalyvavo  „DanskeBank“ atstovas, pinigų plovimo prevencijos skyriaus vyr. vadovas D. Sudentas. 

Balandžio 9 dieną įvyko priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pradinių klasių mokinių Velykinių atvirukų virtualus konkursas. Dalyvavo daugelis rajono mokyklų vaikų. Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat sukūrė puikius atvirukus, tačiau ne visi jie buvo apdovanoti. 

Balandžio 8-9 dienomis nuotoliniu būdu vyko savivaldybių (rajonų/miestų) geografijos olimpiados etapo I ir II turai, kuriame dalyvavo keturi gimnazijos mokiniai.