Aktualijos

Edukacija „Nepriklausomybės priklausomybės“

Nuo to laiko, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę pasikeitė begalės dalykų, tarp jų ir priklausomybę sukeliančios medžiagos, su priklausomybėmis kovojančių scenos dievaičių ir kultūros žvaigždžių karta. Šiandieninėje visuomenėje, kai nuolat girdimos dviprasmiškos diskusijos apie tai, gerai ar blogai yra rūkyti „žolę“, šventės be alkoholio net nebelaikomos šventėmis , o elektroninės cigaretės laikomos panacėja, išnaikinsiančia rūkymą, jaunam žmogui belieka ieškoti savos tiesos. Deja, dažnai, ta tiesa būna paremta žiniasklaidos mitais ar „sėkmingomis“ bendraamžių patirtimis. Tokiame kontekste tampa būtina ugdyti kultūrinį sąmoningumą, priklausomybes bei psichoaktyvių medžiagų vartojimo sukeliamas problemas pristatant ne tik kaip galimą sveikatos problemą, bet kartu ir kaip kultūrinį bei socialinį reiškinį, skatinti formuoti blaivaus gyvenimo nuostatas.

Gruodžio 10 dieną  I-IV klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose  užsiėmimuose „Nepriklausomybės priklausomybės“, kuriuose mokiniai ne tik sužinojo pačią naujausią medicininę informaciją apie priklausomybes, bet diskusijų metu sužinojo su kokiomis problemomis susiduria Lietuvos ir pasaulio įžymybės bei bandė atpažinti įvairias situacijas iš kasdienybės, bei rasti joms tinkamus sprendimus. Edukacijos metu vaikai galėjo pasimatuoti „girtumo akinius“, iškreipiančius vaizdą taip, kad juntama apsvaigimo būsena, bei tokioje būsenoje atlikti paprastas koordinacines užduotis ir patirti nemalonias apsvaigimo pasekmes. Edukaciją vedė VšĮ Vilniaus universitetinė ligoninė Santaros klinikų gyd. anesteziologė reanimatologė Vita Zupkauskienė. 
Ankstesni įrašai


Gruodžio 9 dieną 1-4 klasių mokiniai kūrė vertybių žemėlapį. Šis žemėlapis yra skirtas antikorupcijos dienos paminėjimui. Iš  5 duotų vertybių  kiekvienas mokinys išsirinko svarbiausią, ją nuspalvino ir priklijavo prie vertybių žemėlapio. Dėkojame mokiniams ir mokytojoms už  puikų darbą.

Ką žmonės veikia naktimis? Kvailas klausimas, žinoma, kad miega. Deja, ne visi!

Penktadienio naktį mokykloje skambėjo muzika, liejosi emocijos ir skardus juokas nes 7a klasės mokiniai  nemiegojo. 

Gimnazija jau ne pirmus metus dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ . Džiaugiamės, kad dalyvaujant šiame projekte gamtos mokslų kabinetai praturtėjo /pasipildė šiuolaikiškomis priemonėmis. 

Gruodžio 5 d. Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje II-III klasių mokiniai (Monika, Lukas, Pijus, Andželas, Vilius ir Edgaras) dalyvavo tarptautiniame užsienio kalbų konkurse „Kalėdos keliauja per pasaulį“.

Lapkričio mėnesį Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras organizavo kūrybinį projektą „Mano superherojus“.