Aktualijos

„Šlovė visus sujudino...“

Spalio 25-ąją Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija minėjo dvi svarbias ir gražias sukaktis. Pirmoji – tai jau 30 metų, kai Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai, anksčiau – Viduklės vidurinei mokyklai suteiktas Simono Stanevičiaus vardas. O antroji -  220 metų, kai gimė ir pats  filologas, rašytojas, žemietis Simonas  Stanevičius.

 S. Stanevičiui prisiminti ir pagerbti tradiciškai kasmet skiriamas paskutinis spalio penktadienis, tačiau šį kartą, jubiliejinį, buvo skirtas visas mėnuo. Kiekvieną pirmadienio rytmetį  buvo skaitomos, analizuojamos, net „verčiamos“ į bendrinę kalbą Simono Stanevičiaus pasakėčios, vyko respublikinis piešinių konkursas, o pagal Simono Stanevičiaus kūrybą (nuo pat rugpjūčio pabaigos!) buvo statomas spektaklis „Aitvarai“.  Paskutinę savaitę, belaukiant jubiliejaus, gimnazijos pagrindinis vestibiulis pražydo nuostabiomis rudeninėmis puokštėmis, sukurtomis visų klasių mokinių, mokytojų, administracijos, švietimo pagalbos specialistų, kūrybingų mamų.

Jubiliejaus dieną,  spalio 25-ąją, nuo pat ryto 1-7 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Tradiciniai lietuvių liaudines žaidimai“. Tuo metu vyresniesiems mokiniams vyko integruotos  pamokos Simonui Stanevičiui ir gimnazijos istorijai įtvirtinti. O 13 val. visi rinkosi į pramogų salę, kur vyko šventinis renginys „Šlovė visus sujudino“ .  Šventėje, kuri prasidėjo ko gero žinomiausia S.Stanevičiaus užrašyta daina „Aš padainuosiu dainų dainelę“, dalyvavo gražus būrys garbių svečių: seimo narė Vida Ačienė, buvusi  Viduklės Simono Stanevičiaus vidurinės mokyklos ir gimnazijos direktorė Janina Jasiulienė, seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Algimantas Mielinis ir Skaidrutė Žuvelaitienė, Raseinių rajono administracijos Švietimo kultūros ir ugdymo skyriaus  vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė, Raseinių rajono administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, muziejininkas Klemensas Krolys (puikių prizų piešinių konkurso nugalėtojams steigėjas), kaimyninių ugdymo įstaigų atstovai, tėvai ir, žinoma, gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Šventinį renginį vedusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė kvietė atvykusius svečius pokalbiui, prisiminimams, susijusiems su gimnazija ar S. Stanevičiumi.  Draugiškus pašnekesius lydėjo gimnazijos mokinių ir mokytojų dainos, na, o finalinis renginio akcentas – spektaklis „Aitvarai“  - prikaustė visų šventės dalyvių ir žiūrovų dėmesį. Spektaklio personažai, šių dienų mokiniai, pateikdami ir analizuodami pasakėčių fabulas, transliavo opią emigracijos, Tėvynės meilės ir prigimtinių šaknų svarbos problemą, pateikė prielaidas šių problemų sprendimui.  Nusilenkus aktoriams salė plojo atsistojusi. Režisierė ir spektaklio autorė Saulė Salvija Babrauskaitė dėkojo mokiniams už prasmingai kartu praleistą laiką, kūrybinius ieškojimus ir atradimus, už iniciatyvas ir bendrystę. O mokiniai ir gimnazijos direktorė Danutė Janukienė dėkojo Saulei Salvijai už įneštą naują vėją, už kūrybą ir pasiaukojantį darbą, už mokinių galimybę įbristi į naujus, nepažintus, bet labai pamiltus teatro vandenis.

Pasibaigus šventei gimnazijoje netilo emocijos.  Kas džiaugėsi pavieniais pasirodymais, kas – renginio visuma, kas tiesiog išgyveno šventines emocijas. Visi šventėje apsilankę svečiai pabrėžė Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos išskirtinumą. Ir dažnai nuskambėdavo retorinis klausimas –  jei Simono Stanevičiaus tėviškėje Kanopėnų kaime neabejotinai gyva stebuklinga, nežemiška aura, tai gal jos įtakoje ir gimnazija turi kažkokią savastį, energiją, išskirtinumą? Gal būt. Ir visai nesvarbu, yra ta auros įtaka, ar nėra, tačiau svarbiausia – tokiais išlikti.

Už šį gražų renginį bendruomenė dėkoja direktoriaus pavaduotojoms ugdymui Jolantai Jonaitienei ir Audrai Samienei, kolektyvų vadovams Jolitai Čiuprovienei, Juozapui Juščiui, Romenai Antanavičienei, Saulei Salvijai Babrauskaitei, Odetai Radžiūnei, Daurai Giedraitienei ir visiems, prisidėjusiems prie šios šventės. 

Šlovė – visus sujudina, o sėkmė augina sparnus. Tieskime juos drąsiai.
Ankstesni įrašai


Spalio 24  d. gimnazijos ketvirtokai dalyvavo kultūrinėje pažintinėje išvykoje „Ką siūlo abiturientui Vilnius?“. Buvo apsilankyta Vilniaus universitete, kur ketvirtokai išgirdo ne tik apie studijų galimybes universitete, bet ir gavo gyvenimo įgūdžius formuojančių patarimų. Vėliau abiturientai dalyvavo  kultūros paso edukaciniame užsiėmime „Gyvūnai iš apačios“, kuris vyko Zoo muziejuje. 

Saulėtą antradienio popietę būrelis jaunųjų šaulių, vadovaujami Jurgitos ir Editos patraukė Viduklės kapinių link. O tikslas tikrai kilnus - sutvarkyti apleistus ir nelankomus kapus. 

Penktadienį 150 įvairaus amžiaus gimnazijos mokinių dalyvavo edukacinėje programoje „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“. 

4a klasės mokiniai lankėsi Kauno teatre „Romuva“, kur dalyvavo edukacinėse animacijos dirbtuvėse.

Spalio 24 d. 47 gimnazijos mokiniai dalyvavo karjeros festivalyje „Studfestas2019“ Kauno Žalgirio arenoje. Mokiniai išklausė 16 įkvepiančių sėkmės istorijų. Patirtimi dalinosi R. Jurkėnas, V. Bareikis, A. Markevičius, K. Meschino, E. Lastauskas, M. Stonkus, P. Mikolaitis, Radistai, N. Amirgulašvili, M. Daikerytė ir daug kitų.