Aktualijos

Penkios gyvūnų laisvės

Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai  biologijos mokytoja Virginija Petrošienė ir geografijos mokytoja Vilma Jokubauskienė gimnazijoje suorganizavo integruotą pamoką - viktoriną „5 gyvūnų laisvės“. Pamokoje svečiavosi Raseinių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l. e. p. viršininkas Ovidijus Butkus. 6 ir 7 klasių mokiniams buvo pateikta informacija, kada Pasaulinė gyvūnų globos diena buvo pradėta minėti, kas tai inicijavo, koks žmogus pirmasis pradėjo kalbėti apie tai, kad reikia įvardinti 5 gyvūnų laisves, kurias privalome jiems suteikti. O tos laisvės tai - laisvė nuo alkio ir troškulio, laisvė nuo skausmo, laisvė išreikšti normalų elgesį, laisvė nuo baimės ir laisvė nuo nepatogumo. Mokiniai diskutavo ar visas šias laisves turi naminiai gyvūnai, ar jiems geriau gyventi su žmonėmis, o gal laisvėje, natūralioje aplinkoje. Po teorinės dalies vyko praktinis žinių patikrinimas. Kiekvienos klasės komanda, kurią sudarė 5 mokiniai, atsakinėjo į viktorinos klausimus iš pateiktos teorinės dalies, taip pat apie Lietuvoje gyvenančius naminius ir laukinius gyvūnus, o likusiems mokiniams buvo surengtas žaibiškas turnyras. Už teisingus atsakymus mokiniai buvo paskatinti svečio atvežtais rašikliais.  Susumavus komandų atsakymus paaiškėjo, kad daugiausiai taškų surinko 6a klasė, antroje vietoje liko 7a klasė, o 7b klasės komandai teko trečioji vieta. Nugalėjusi komanda buvo apdovanota „sveiku“ prizu - didžiuliu rinkiniu vaisių! Beveik visi mokiniai gavo lauktuvių ir savo augintiniams. Dėkojame mokytojoms už netradicinę pamoką, svečiui už prizus, mokiniams už meilę ir atsidavimą naminiams gyvūnams. 
Ankstesni įrašai


Šiandien vyko socialinių įgūdžių valandėlės priešmokyklinio ugdymo grupėse „Bitutės“ ir „Smalsiukai“. Atrodo, kad pavadinimai absoliučiai atspindi vaikų būdą - vieni dūzgė, bruzdėjo, o kiti smalsiai domėjosi visa veikla nuo pradžios iki pabaigos.

 

Tradiciškai rugsėjo pabaigoje gimnazijoje vyksta gimnazistų pirmokų krikštynos. Ne išimtis ir šie mokslo metai. Krikštatėviai, gimnazijos ketvirtokai, paruošė krikštynų ritualą. Pirmokams suteiktos pravardės, duotos šiuolaikiškos  aprangos, kuprinės knygoms nešiotis. 

„Sniego gniūžtės“ komanda sulaukė malonių svečių iš JAV - Jack'o Irwin'o ir jo kolegės Megan. Gerbiamasis Jack - „Sniego gniūžtės“ įkūrėjas ir vadovas. Malonu, jog šio žmogaus šaknys - Lietuvoje, ir jis tuo labai džiaugiasi.

Praėjusią savaitę gimnaziją pasiekė džiugi žinia - Švietimo, mokslo ir sporto ministerija finansuoja du Sporto rėmimo fondui parengtus projektus. 

Rugsėjo 27 d. vyko pilietiškumo rytmetys, skirtas Lietuvos Europarlamentarams. Jame dalyvavo apie 370 mokinių.  Rytmečio metu mokiniai susipažino su išrinktais Lietuvos atstovais į Europos parlamentą ir su paskirtu atstovu į Europos komisiją. Šioje pamokoje aptarėme  Europarlamentarų visuomeninę ir politinę veiklą Lietuvoje.