Aktualijos

Viduklės tvenkinio ekologinės būklės tyrimas

 Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniai, kartu su savo biologijos mokytoja Virginija Petrošiene, išsikėlė klausi– ar Viduklės miestelyje esantis tvenkinys tinka maudynėms, kokia jo ekologinė būklė? Kaip tik paskutinė mokslo metų savaitė skirta patirtinėms veikloms, todėl bus galima patikrinti. Juo labiau, kad mažai praleidžiama laiko gamtoje, dažnas nepažįsta tvenkinio/ežero ekosistemų organizmų, neturi pakankamai žinių vandens ekologinei būklei įvertinti pagal bioindikatorius. Norint atlikti Viduklės tvenkinio ekologinės būklės tyrimą, reikės kaip reikiant pagilinti žinias studijuojant literatūrą.
Tyrimą atliko trylika  5-8 klasių mokinių. Išsikelta hipotezė ,,Viduklės tvenkinyje didelė organizmų įvairovė ir jis yra užterštas“. Pasitelkus literatūrą ir įrankius (pH juosteles, mėgintuvėlius, bioindikatorių aprašus, graibštus, lupas) atliktas tyrimas ir paaiškėja, kad tvenkinyje maža organizmų įvairovė, jo ekologinė būklė gera. Pradinė hipotezė nepasitvirtina, mokiniai džiaugiasi - Viduklės tvenkinys tinka maudynėms. 
Geros vasaros ir smagaus bei atsargaus maudymosi Viduklės tvenkinyje!

 
Ankstesni įrašai


Patirtinės savaitės veikla įdomi ir naudinga tiek mokiniams, tiek mokytojams. Animacinių filmukų kūrimo komanda lankėsi Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre. 

Patyriminio ugdymo savaitei įpusėjus mokinių veiduose galima pastebėti susidomėjimą ir susidariusį naują požiūrį į mokomuosius dalykus. Mokytojai sudarė mokiniams sąlygas mokytis įdomiai, kitaip nei įprasta. Gimnazijos istorijos kabinetas virto kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Gimnazijoje jau kelintą dieną vyksta neįprasta veikla. Mokiniai dalyvauja įvairiose patirtinės savaitės veiklose.

Šiandien savo grupę nuspalvinome baltai. Veiklą pradėjome susitikimu su Marijos mama Živile. Ji supažindino su mūsų aprangos ir namų interjero spalvų derinimu. 

Mokiniai suprato, kad atrodytum stilingai, nebūtina išleisti daug pinigų. Grožį susikurti galime iš paprastų dalykų. Grįžę į klasę, grojant relaksacinei muzikai, gimnazistai spalvino mandalas.

Šiandien mokiniai pradėjo spalvinti savo dienas. Susipažinę, susikūrę grupės taisykles  žiūrėjo A. Jankausko filmą „Spalvos“.