Aktualijos

Pradinukų patirtinio ugdymo dienos

Birželio  3 - 4 dienomis pirmokai ir antrokai kartu dalyvavo patirtinėse veiklose. Visos veiklos buvo  integruotos: pasaulio pažinimas, Lietuvos istorija, dailė ir technologijos, kūno kultūra, net matematika. Su senaisiais technikos išradimais susipažino Nemakščių technikos muziejuje. Mokiniai galėjo įlipti į aštuonratį, jį bandyti valdyti, išsiaiškinti, kokiu principu jis veikia. Berniukus domino motociklai, traktorių varikliai, pjaunamosios ir sėjamosios mašinos, kalvystės įrankiai, policijos ir gaisrininkų įranga.  Mergaitės domėjosi ne tik technika, bet ir senovine mokykla, praeities žaislais, vaikų vežimėliais ir vygėmis, gražiais kalvystės darbais. Įrengtos naujos muziejaus ekspozicijos mokinius žavėjo įdomiais eksponatais.

Su garsiąja Pilėnų legenda susipažino nuvykę į Molavėnus. Informaciniuose stenduose mokiniai patys skaitė šio krašto istoriją, mokytojos papasakojo apie kunigaikštį Margirį. Dauguma mokinių Molavėnus tapatino su Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – liepos 6 –ąja, nes ne vieną kartą, su tėveliais,  yra giedoję Lietuvos himną ir dalyvavę šventėje. Vaikai tyrinėjo Šešuvies upelį, ieškojo vabzdžių, domėjosi žydinčiais miško ir pievų augalais.

Stebėti mišką, paukščius, vabzdžius, atpažinti medžius, krūmus, augalus nuvyko į Prabaudos pušyną.  Susipažino su Prabaudos piliakalnio legendomis, rado kamanių lizdų, driežų, kurie gyveno po sausos eglės žieve. Stebėjo ar pavasarį iškeltuose inkiluose apsigyveno paukščiai. Miške reikėjo atpažinti medžius, krūmus, ragauti kiškio kopūstų, surasti nurodyto medžio kankorėžių ir sukurti darbelį.

 Visur keliaudami vaikai sutiko įdomių žmonių. Vienas draugiškiausių – Prabaudos pušyne sportuojantis vaikinas, kuris mielai draugavo su mokiniais, mokė teisingai atlikti pratimus su gumomis, ant skersinio, treniruoklių ar kitų sportinių įrengimų. Valanda laiko praleista su šiuo draugišku jaunuoliu vaikams buvo gera kūno kultūros pamoka. Atsisveikinant vieni kitiems palinkėjome sportinės sėkmės.

 Šių dienų tikslas pasiektas: tai, ką mokėmės teoriškai, daug ką patyrėme praktiškai.

                     
Ankstesni įrašai


Vasara jau tvirtais žingsniais atkeliavo ir į mūsų gimnaziją. Mažieji birželio 4 d. ją pasveikino savo piešiniais. Atvira ugdomoji veikla ,,Labas, vasarėle“ vyko žaidimų aikštelėje. Vaikai vasarą vaizdavo dažais ir piešdami ant plėvelės. 

Birželio 1-oji mūsų gimnazijoje buvo visiškai kitokia nei įprasta. Iš pat ryto visi PUG vaikai ir 1- III gimnazijos klasių mokiniai rinkosi į pramogų salę, kur vyko „Talentų šou“. Šį puikų renginį inicijavo ir organizavo Gimnazijos tėvų komitetas. Scenoje pasirodė dainininkai, reperės, dailininkai, šokėjos, muzikos instrumentų virtuozai, rankdarbių kūrėjos, karatė meistrai ir net paslaptingi chemikai.

Gegužės 30 d. 2b klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka, kurios tema  „Ką skaitysiu vasarą? “ vyko bibliotekoje. Bibliotekininkė Lina Pocienė pasidžiaugė antrokais, kurie daug skaito, priminė taisykles, kurių reikia laikytis atėjus, pristatė naujausias knygas, sudomino jų ištraukomis. 

Visą gegužės mėnesį Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 1-5 klasių mokiniams organizuotos alkoholio, tabako ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo pirminės prevencijos tęstinio kompleksinio projekto veiklos, skirtos rūkymo profilaktikai. 

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė gegužės 31 dieną lankėsi Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje.