Aktualijos

„Nuo lauko iki stalo“

Nuo penktadienio gimnazijoje prasideda patirtinio ugdymo veiklos, kurių metu įgytas žinias pritaikysime praktikoje, siesime su artimiausia gyvenamąja aplinka. 

Praturtinti mokinius žiniomis mums padeda ir Raseinių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Vyr. specialistė – maisto produktų inspektorė R. Kumpikevičienė mokinius supažindino su tarnybos veikla, atliekamomis funkcijomis, papasakojo, kodėl svarbu skaityti maisto gaminių etiketes. Maisto prekių rinka užpildyta daugybės tiekėjų pasiūlymais. Kiekviena įmonė stengiasi, kad jų siūloma prekė būtų spalvinga, patraukli, praturtinta įvairiais skoniais. Specialistė paaiškino, į ką atkreipti dėmesį renkantis produktą, kaip svarbu visiems žinoti, kokios sudedamosios dalys sukelia alergiją ar kitus sveikatos sutrikimus. Globalizacija atvėrė kelius ne tik produktams iš kitų šalių, bet ir gyvūnų platinamoms ligoms, kenksmingiems priedams.

Tarnybos kontrolė vykdoma nuosekliai, prasideda nuo pašarų gyvuliams, dėmesys skiriamas gyvūnų ligų prevencijai, pagamintiems produktams ir jų sudėčiai, laikymo ir platinimo sąlygoms. 

Tarnyba rūpinasi ne tik gyvūninės kilmės produktais, bet taip pat tikrina augalininkystės, daržininkystės ūkius, kad juose auginamuose javuose ar daržovėse kenksmingos medžiagos neviršytų leistinų normų. Nuo seno lietuviui svarbiausias maisto produktas – duona, apie kurią kuriamos patarlės, priežodžiai, eilės. Kita viešnia  vyr. specialistė - maisto produktų inspektorė V. Mikelaitienė septintos klasės mokiniams priminė (norisi tikėti, kad tai nebuvo naujiena) duonos kelią nuo lauko iki kasdienio stalo. Visu keliu, kartu su augintoju ir gamintoju, keliauja ir tarnybos specialistai, kontroliuodami, kad mūsų stalą pasiektų šviežia, tinkamai auginta, gaminta ir laikyta duona. 

Paskaitos pabaigoje mokinių laukė žinių patikrinimas – viktorina, daugiausiai teisingų atsakymų pateikę mokiniai dovanų gavo knygas, o visa klasė mėgavosi vaisiais. 

Dėkojame Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistėms už įdomų pasakojimą, tikimės, kad bendradarbiauti galėsime ir ateityje, nes tikrai norėsime sužinoti ir kitų produktų kelią iki mūsų stalo. 
Ankstesni įrašai


Birželio 11 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ baigiamasis renginys. Renginyje atsisveikinime su 8-ąja ir susipažinome su 10-ąja RM mokytojų karta. Gaila, kad išlydėjome savo RM mokytoją ir bent jau vieniems metams sustabdėme veiklą šiame projekte. Mes grįšime! 

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba birželio 8 dieną rajoninių olimpiadų laimėtojams organizavo edukacinę išvyką į Anykščius „Sėkmės trajektorija 2019“. Į šią išvyką vyko septyni mūsų gimnazijos mokiniai: Kotryna, Austėja, Eimantė, Kristupas, Titas, Linas ir Gabrielius.

Birželio 6 d., „Bitučių“ ir „Smalsučių“ grupių priešmokyklinukams vyko pati iškilmingiausia ir gražiausia metų šventė - palydos į pirmąją klasę.

2a klasės lietuvių kalbos pamoka vyko bibliotekoje. Mokiniai skaitė rekomenduojamų perskaityti knygų aprašymus ir lentynose ieškojo šių knygelių. Bibliotekininkė E. Baltrušaitienė surinko daug knygų, kurias mokiniai rinkosi skaityti vasarą. Kad susidomėtų šiomis knygelėmis mokiniai skaitė jų ištraukas, eilėraščius. Visi pasirinko, ką skaityti, pasiėmė knygeles ir žadėjo vasarą ateiti į biblioteką.

Darius Joneikis VšĮ „Darnaus vystymo projektai“ parengto ir vykdomo projekto ,,Nerūkyk - gyvenk sveikiau" mokiniams vedė prevencinę paskaitą-edukacinę programą prieš vaikų rūkymą, elektroninių cigarečių naudojimą ar kitas priemones, susijusias su psichoaktyvių medžiagų vartojimu.