Aktualijos

#MEPALietuva. Respublikinė konferencija „Patirtinis ugdymas socialinių mokslų pamokose“

Balandžio 23 d. gimnazijoje vyko respublikinė geografijos ir istorijos mokytojų konferencija. Jos metu mokytojai diskutavo apie patirtinio ugdymo metodo naudojimą pamokose ir neformaliajame ugdyme bei dalinosi gerąja patirtimi savaiminio mokymosi ir patyriminio ugdymo temomis. Konferenciją organizavo ir savo patirtimi dalinosi gimnazijos geografijos mokytoja ekspertė Vilma Jokubauskienė ir istorijos mokytoja metodininkė Gintarė Tytmonienė. Mokytoja Gintarė vedė praktinį užsiėmimą apie Europos Sąjungą mūsų kasdieniniame gyvenime. Dalyviai spėjo išmokti 12 Europos Sąjungos įstatymų, kurie turi reikšmę kasdien. Trumpai apie patirtinį ugdymą Lietuvoje kalbėjo gimnazijos direktorė Danutė Janukienė, o mokyklos patirtį pristatė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audra Samienė. Konferencijos metu pranešimus skaitė geografijos, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai iš Tauragės, Jonavos, Raseinių, Akmenės r., Birštono ir Prienų ugdymo įstaigų. Pranešėjai diskutavo apie mokymosi iš patirties naudą bei sunkumus. Visgi toks mokymas skatina ieškojimus ir atradimus, didina vaikų motyvaciją bei tampa kasdienio gyvenimo dalimi. Po konferencijos svečiai susipažino su gimnazijos erdvėmis ir pasidžiaugė, kad gimnazijos aplinka skatina patirtinį ugdymą. 
Ankstesni įrašai


Aplinkosaugą, pilietinę iniciatyvą ir savanorystę skatinančioje akcijoje „Darom“ gimnazijos mokiniai dalyvavo balandžio 19 d. Mokiniai tvarkė aplinkas apie gimnaziją, žemaičių plento pakeles, Sujainių mišką. Balandžio 27 d. visi vaikai turės galimybę dar kartą dalyvauti akcijoje kartu su savo šeimos nariais. Gražinkime savo aplinką, nepraeikime pro išmestą šiukšlę.

Priešmokyklinukai rajoniniame velykinių atvirukų konkursui pagamino 15 kūrybingų atvirukų, kuriuos apipavidalinti padėjo pedagogės Vaida, Rasa, Genovaitė ir Loreta. Sėkmė lydėjo „Bitučių“ grupės ugdytinę, 6 metų,  Faustėją Višinskytę, kuri  nupiešė spalvingą pievelę su vabalėliais, o svarbiausias akcentas, tai gaidelis, ridinėjantis velykinius margučius. 

Balandžio 16 d. vyko rajoninis priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas „Vaikystės spalvos“. Dalyvavo 15 skaitovų iš rajono ugdymo įstaigų, kuriuos drąsino, nuotaikingai nuteikė personažai, švenčių belaukianti Velykų bobutė su kiškučiu („Saulutės“ l/d pedagogės).  

Trečiokai lankėsi Viduklės miestelio bibliotekoje, kur susitiko su  RMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikyte. Ji mokiniams papasakojo apie Astrid Lindgren gyvenimą ir kūrybą. Visi prisiminėme, kokias šios rašytojos knygas esame skaitę. 

Šiandien buvo apdovanotos fotografijų konkurso „Sudie, žiemuže, sveiks, pavasari!“ nugalėtojos. Paskatinamąjį prizą laimėjo Neda Baukytė (7a), trečiąją vietą - Deimantė Vaičekauskaitė (IIa), antrąją - Strielčiūnaitė Agnė (IIIb), o pirmąją - Kamilė Pudžiuvelytė (6a).