Aktualijos

Susipažinome su Estijos ir Latvijos švietimo sistema

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ sudarė galimybę trims pokyčio komandos nariams apsilankyti Estijos ir Latvijos mokyklose. Pažintis su Estijos švietimo sistema prasidėjo Talino universitete, čia susipažinome su ilgalaike švietimo strategija, kuri nepriklauso nuo politinių pokyčių.   Vėliau aplankėme tris skirtingo tipo mokyklas, bendravome su mokytojais, mokiniais, lankėmės pamokose. Pasisėmėme labai daug gerosios patirties iš estų. Trečiąją savo kelionės dieną pradėjome Rygoje – lankėmės mokyklose, o vėliau susipažinome su projektu Skola 2030. Tai penkerius metus, 2016-2021 m., trunkanti iniciatyva, kurios metu bus atnaujintos bendrosios ugdymo programos, apmokyti mokyklų vadovai ir pedagogai. Prie programų atnaujinimo dirba daugiau nei 300 ekspertų, pirmą kartą buvo surengtos viešosios konsultacijos, kuriose dalyvavo 11 tūkst. mokytojų, sulaukta daugiau nei tūkstančio pasiūlymų. Pagrindiniu pokyčių atspirties tašku tapo vaikas – projekto rengėjai pirmiausia klausė savęs, kokį norėtų matyti jauną žmogų, baigusį mokyklą.
Ankstesni įrašai


Kviečiame  visus jau dabar užsiregistruoti  www.ekonomikosegzaminas.lt  ir kovo 27 dieną nuo 10 iki 19 val. pasitikrinti savo žinias Nacionaliniame ekonomikos egzamine.

 

Savaitę prieš atostogas  priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai pradėjo įmindami mįslę ,,Graži kaip gėlelė, trispalviais lapeliais, vidury Europos žydi. Kas?“ Ieškodami atsakymų mažieji dainavo dainas, šoko liaudiškus šokius grupėse, kalbėjo apie Lietuvą, jos grožį, žymiausias vietas. Lietuviškos spalvos: geltona, žalia ir raudona nuspalvino ir mūsų piešinius, gaminamus darbelius.

Vasario 18 d. direktorė Danutė Janukienė ir 5 mokytojų komanda dalyvavo diskusijų festivalyje „Mokytojo balsas“, kuris vyko Šiaulių arenoje. Renginyje buvo diskutuojama apie mokinio/mokytojo sėkmę pamokoje, apie socialinių emocinių kompetencijų ir dalykinių žinių dermę, apie klasės auklėtojo/vadovo veiklas formuojant klasės bendruomenę. 

Vasario 15 dieną tradiciškai, jau 9 kartą, gimnazijoje organizuota Padėkos diena. Jos pradžia – 8.00 val. ryto pramogų salėje, kur pilietiškumo rytmečio metu mokiniams buvo padėkota už gerą mokymąsi, aktyvią veiklą klasėje, renginiuose ar pasiekimus sporto srityje. Įteiktos 56 padėkos.

Vasario 18 dieną grupė gimnazijos atstovų dalyvavo respublikiniame diskusijų festivalyje Šiauliuose.