Aktualijos

Judumo savaitė užbaigta senąja lietuviška dvasia

Rugsėjo 21 d. - tradicinė Žygio diena, skirta Žydų genocido, Baltų vienybės dienai paminėti ir Europos judumo savaitei užbaigti.  Šią dieną  priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai žygiavo po Viduklės miestelį, išmėgino visas prie tvenkinio įrengtas sūpynes, laipynes.  1-4 klasių mokiniai, pasipuošę naujutėlaitėmis liemenėmis,  ėjo iki Blinstrubiškių piliakalnio, mankštinosi Ataugos miškelyje,  žaidė įvairiausius ir linksmiausius  edukacinius žaidimus.
5-7 klasių mokiniai patraukė  Jūkainių rekreacinio parko link. O čia juos pasitiko kaip visada puikiai  nusiteikusi etnografinio ansamblio „Degulė“ vadovė Asta Nikžentaitienė. Mokiniai sukosi rateliuose, dainavo, žaidė liaudiškus žaidimus. Na, o vyriausieji mokiniai dalyvavo vakariniame beveik 10 kilometrų žygyje Viduklė (gimnazija) – Stunguriai – Virgainiai (geležinkelio stotis) – Viduklės žydų kapinaitės – Bakaniukas. Žygeivių ir juos lydėjusių mokytojų  prie Bakaniuko laukė zygyje nedalyvavę gimnazijos mokiniai ir mokytojai, Viduklės seniūnė Daiva Ulinskienė. Mokiniai, mokytojų Astos Rašimaitės, Dauros Giedraitienės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Audros Samienės pamokyti, iš anksto buvo pripynę šiaudinių saulių ir net rudens lygiadienio simbolį – ožį.  Visus susirinkusius maloniai nustebino padengtas stalas ir neįprastais apdarais pasipuošusi viešnia - etnologė Daiva Šeškauskaitė. Tuoj jos skambaus balso prisipildė visos Bakaniuko prieigos, kitaip  senųjų vidukliškių vadinamos Klebono pelkės vardu. Etnologė pagerbė ir Žemę motinėlę, ir ugnį, ir grūdą, ir duoną. Visi apeigų dalyviai, prieš užlipdami ant piliakalnio viršaus, turėjo nusiplauti rankas. Taip pat visi pulku ant rankų nešė simbolinį ožį. Visus susirinkusius apgaubė paslaptinga ritualų dvasia.  

Šią dvasią stiprino suktinių dūdų garsai.

Atrodė, jog gražus, net ne rudeniškai šiltas vakaras galėjo tęstis ir tęstis. Prisiminta ir paminėta daug svarbių datų – Baltų vienybės diena, rudens lygiadienis, pagerbtos žydų tautos genocido aukos. Užbaigta Europos judumo savaitė nueinant daug kilometrų.  Pabūta kartu lietuviškoj dvasioj, savoj erdvėj, po beribiu pasaulio dangumi. 

 
Ankstesni įrašai


Gražus rudens oras vilioja visus į lauką. Einant į stadioną vaikai renka ir gėrisi kaštonais, todėl dailės ir technologijų pamokai suplanavome kūrybinę veiklą lauke, nutarėme papuošti takelį savo darbeliais. 

Didelis būrys I-IV kl. mokinių rugsėjo 20 d. vyko į Lietuvos sostinę Vilnių, kur dalyvavo #SWITCH konferencijoje LITEXPO parodų ir kongresų centre. Gimnazistai  susipažino su mokslo mugėje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovų iš visos Lietuvos pristatymais apie su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas,

Gimnazija dalyvauja projekte „Nepamiršk parašiuto“. Jo  tikslas – padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis.

Gimnazijos fojė palangė pasipuošė spalvingais akmenėliais. Tai mokinių, dalyvavusių popietėje Viduklės kultūros namuose, darbai. Pasidžiaukime, pasigėrėkime! 

Mokslo metai įgauna pagreitį ir po geros savaitės jau atversime spalio mėnesio kalendoriaus lapelį.