Aktualijos

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą

Į Sveikatą stiprinančių mokyklų jubiliejinę bangą įšokome kartu su partneriais – Ariogalos gimnazijos sveikuoliais. Darganotą, lietingą, bet pakankamai šiltą dieną išskubėjome pas juos į svečius. Šį kartą saldumynus, kuriuos tradiciškai vežamės važiuodami į svečius, pakeitėme pintine obuolių, nes juk važiavom kalbėti apie sveikatą!  Buvome sutikti maloniai - šilta atmosfera ir karštos arbatos puodeliu. Pasidalinome patirtimi (ilgamete, nes ariogališkiai jau 22 metai priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, o mes – 16), pasirodo, kad abiejose gimnazijose mokiniai labiausiai mėgsta žygius, sportines varžybas, susitikimus su įdomiais žmonėmis, specialistais ir yra sužavėti žalingų įpročių prevencijos stovykla „Sniego gniūžtė“. Susipažinę išsiruošėme į žygį. O tada jau pasitvirtino posakis, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Lietus nesiliovė ir lydėjo mus visą laiką tol, kol Daugėliškių miške nuėjome prie partizanų bunkerio, išklausėme istorijos mokytojo Andriaus Bautronio pasakojimo, suvalgėme puodą grikių košės ir grįžome autobusan. Ar kas nors dėl to verkė ir buvo nepatenkintas? Tikrai ne! Atvažiavom su šypsena, su šypsena ir namo grįžom. Ir tradicijų nesulaužėm – fizinį aktyvumą derinome su istoriniu žinių gilinimu, sveikai maitinomės, o psichinę sveikatą sustiprino nuoširdus bendravimas. 
Tegul banga ritasi toliau...
Ankstesni įrašai


Balandžio 11 dieną vyko rajoninė matematikos olimpiada 5-8 klasių mokiniams. 7a klasės mokinė Ieva Mačiulaitytė laimėjo 1 vietą ir dalyvaus Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadoje, kuri vyks Šiauliuose, o 8a klasės mokinys Pijus Liatukas laimėjo 3 vietą. Dėkojame mokiniams ir matematikos mokytojoms už puikius rezultatus.

Balandžio 13-14 dienomis Kauno „Aušros“ gimnazijoje vyko  respublikinis anglų kalbos 9-10 (I-II) klasių konkursas. Mūsų rajonui atstovavo Ia klasės mokinys Andželas Gvazdauskas. Mokiniai ne tik atliko konkurso užduotis, bet dirbo grupėmis ir „prakalbino“ įžymius Kauno statinius savo išmaniuose pristatymuose, 

Paauglių lytinio aktyvumo, lytinės elgsenos saugumo, seksualinės informacijos šaltiniai bei paauglių žinių lygis lytiniais klausimais nėra labai aukštas. Įvairių tyrimų duomenimis, paauglių lytinė elgsena yra nepakankamai saugi, žinios lytiniais klausimais nepakankamos. Kai kuriais aspektais – net klaidingos,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio  bibliotekos pirmo aukšto fojė balandžio 13 – gegužės 11 dienomis vyksta Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų paroda „Skiriu Lietuvai“. 

Balandžio 11 dieną pradinių klasių mokiniai pasaulio pažinimo  mokėsi  žaisdami žaidimą „Pažinkime Raseinių krašto gamtą“. Pamokas  vedė ekologas V. Greičius. Pramogų salėje ištiestas didžiulis žaidimo plakatas su įvairiomis užduočių ir informacinėmis kortelėmis, sudomino mokinius.