Aktualijos

Dalyvaujame LR finansų ministerijos inicijuotame projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija registravosi dalyvauti Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos inicijuojamame projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų" . Šis projektas buvo inicijuotas po to, kai  atliktos apklausos parodė, kad mokiniai labai mažai žino apie mokesčių sistemą.

Kovo 7 dieną gimnazijoje lankėsi Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Raseinių poskyrio vyriausioji specialistė Rima Bardauskienė. Ji mokiniams papasakojo mokesčių istoriją, prisiminė tokius „keistus“ mokesčius, kaip viengungio, langų, tapetų, barzdos ar šešėlių, įvairiais laikais gyvavusius įvairiose šalyse. Supažindino, kokie mokesčiai mokami dabar, kur jie nukeliauja pasiekę valstybės biudžetą, kam atitenka mokesčių „liūto dalis“. Piliečių (gyventojų ir verslo įmonių) sumokami mokesčiai skiriami Lietuvos gyventojų socialinėms reikmėms, sveikatos apsaugai, švietimui ir mokslui, krašto apsaugai ir t.t. Didžioji dalis mokesčių – 70 proc. atitenka socialinei apsaugai, švietimui ir sveikatos apsaugai. Viešnia akcentavo, kad labai svarbu sąžiningai mokėti mokesčius, kad taip prisidedame prie savo ir valstybės ateities kūrimo.

Mokiniai gautas žinias įtvirtino susitikimo gale spręsdami kryžiažodį.
Ankstesni įrašai


Nuo vaikystėje vaikams diegiame įprotį kasdien valytis dantis, todėl šis procesas atrodo toks įprastas, kad dažnai nesusimąstome, ar jį atliekame teisingai. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad dantų valymas nereikalauja didelio išmanymo, tačiau nežinojimas pagrindinių taisyklių daro įtaką mūsų dantų bei dantenų būklei. 

Įvyko tarpklasinės I-IV klasių krepšinio 3x3 varžybos, kuriose dalyvavo 6 komandos. Nugalėjo IIab klasių  pirmoji komanda (J. Sirvidas, D. Spodvilas, A. Underys) finale 9-6 įveikę IIIab klasių komandą (O. Kalinauskas, S. Narušis, V. Macijauskas). Varžybose dalyvavo ir 8b klasės komanda (D.Čekanavičius, K.Baltrušaitis, J.Piatkus), 5-8 klasių 3x3 krepšinio važybų nugalėtoja. 

Kovo 2 d. Šiaulių universitete vyko tarptautinė moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektinių darbų konferencija. Šioje konferencijoje savo darbą „Be erdvinių figūrų nė žingsnio“ pristatė 6a klasės mokinės Neda Baukytė ir Austėja Norkutė.

Įgyvendinant projektą „Skaitymo laboratorija“ į gimnaziją atkeliauja naujovės. Visi gimnazijos mokiniai gali naudotis programinių knygų skaitykle „Vyturys“. Džiaugiamės, kad turime 319 nuolatinių skaitytojų. Dar viena naujovė - grožinių knygų skaityklė „Milžinas“, ja nemokamai gali naudotis 65 mokiniai iš 5-6 klasių. Dabar jau knyga visuomet su mumis - mobiliajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. 

Kovo 5 dieną po pamokų mokytojai rinkosi posėdžių salėje, kur vyko susirinkimas „Iš mokymų sugrįžus“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rasa Mažeikienė pristatė medžiagą ir pasidalino mintimis apie seminarą  „Efektyvi šiuolaikinė pamoka“. Seminarą vedė  Olivija Saranienė - ŠMM ŠAC „projekto „Lyderių laikas 3“ koordinatorė.