Aktualijos

Dalyvaujame LR finansų ministerijos inicijuotame projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija registravosi dalyvauti Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos inicijuojamame projekte „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų" . Šis projektas buvo inicijuotas po to, kai  atliktos apklausos parodė, kad mokiniai labai mažai žino apie mokesčių sistemą.

Kovo 7 dieną gimnazijoje lankėsi Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Raseinių poskyrio vyriausioji specialistė Rima Bardauskienė. Ji mokiniams papasakojo mokesčių istoriją, prisiminė tokius „keistus“ mokesčius, kaip viengungio, langų, tapetų, barzdos ar šešėlių, įvairiais laikais gyvavusius įvairiose šalyse. Supažindino, kokie mokesčiai mokami dabar, kur jie nukeliauja pasiekę valstybės biudžetą, kam atitenka mokesčių „liūto dalis“. Piliečių (gyventojų ir verslo įmonių) sumokami mokesčiai skiriami Lietuvos gyventojų socialinėms reikmėms, sveikatos apsaugai, švietimui ir mokslui, krašto apsaugai ir t.t. Didžioji dalis mokesčių – 70 proc. atitenka socialinei apsaugai, švietimui ir sveikatos apsaugai. Viešnia akcentavo, kad labai svarbu sąžiningai mokėti mokesčius, kad taip prisidedame prie savo ir valstybės ateities kūrimo.

Mokiniai gautas žinias įtvirtino susitikimo gale spręsdami kryžiažodį.
Ankstesni įrašai


Įgyvendinant projektą „Skaitymo laboratorija“ į gimnaziją atkeliauja naujovės. Visi gimnazijos mokiniai gali naudotis programinių knygų skaitykle „Vyturys“. Džiaugiamės, kad turime 319 nuolatinių skaitytojų. Dar viena naujovė - grožinių knygų skaityklė „Milžinas“, ja nemokamai gali naudotis 65 mokiniai iš 5-6 klasių. Dabar jau knyga visuomet su mumis - mobiliajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. 

„Bitučių“ grupės auklėtinės Skaistė Šilėnaitė ir Gaudvydė Rašimaitė bei grupės pedagogė Genovaitė Unikauskienė dalyvauja Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių karpinių parodoje „100 gimtadienio paukščių“. Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti. Džiaugiamės kūrybiška pedagoge ir šauniomis mergaitėmis!

Vasario 26 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko bendrojo ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių intelektualus komandinis žaidimas – konkursas „Mes – lyderiai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Konkurso tikslas – skatinti vaikų lyderystę, komandinį bendradarbiavimą, gebėjimą reikšti savo idėjas, 

Įvyko 09.2.1-ESFA-K-728-01-0034 projekto „Skaitymo laboratorija“ pirmieji mokymai. 

 

Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių konferencija „Vienas vardas – Lietuva“, kurios tikslas skatinti mokinių domėjimąsi savo šalies, krašto istorija, ugdyti gebėjimą raiškiai kalbėti, sklandžiai reikšti savo mintis, kūrybiškai mąstyti. Konferencijoje dalyvavo gausus būrys pradinukų iš mūsų rajono mokyklų.