Aktualijos

Gimnazijos iniciatyva suorganizuota vasario 16-osios šventė Viduklės bendruomenei

Vasario 16-ąją visa Lietuva šventė 100–metį. Šventė laisvai, išradingai, aktyviai, jautriai ir,  svarbiausia, džiaugsmingai.  Visoje Lietuvoje skambėjo tautiška giesmė, dainos apie Lietuvą ir Lietuvai,  vilnijo trispalvių jūros.
Į trispalvių jūrą įsiliejo ir vidukliškiai. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos iniciatyva Viduklės seniūnijos žmonės buvo pakviesti į Gedimino pilies bokšto vėliavos žygį per Viduklę.  Prisijungti prie žygeivių  žmonės buvo kviečiami su vėliavomis. 
Žygis prasidėjo Lauksminiškių gatvėje (miestelio pradžioje), tęsėsi  6,5 kilometrų ir užtruko beveik pusantros valandos. Kolona, vedama lietuviškos muzikos,  aplankė daugelį miestelio gatvių. Tačiau svarbiausia, kad žygyje dalyvavo, prisijungdami įvairiose miestelio vietose, 300 žmonių ir buvo nešama 30 vėliavų. Eisenos priekyje nešini vėliava žingsniavo Viduklės šauliai, už jų rikiavosi gimnazijos jaunieji šauliukai, o tada jau įvairaus amžiaus žmonės, nuo vaiko nešamo ant rankų iki garbaus amžiaus senolio.  Ir vėliavų buvo įvairių: išlaikytų ilgus dešimtmečius, nugairintų laiko ir vėjo ar visai naujų, išpakuotų būtent šiai akimirkai.  Tie, kas vėliavos neturėjo rankose, ją nešė savo širdyje.  Nuostabus vienybės, tapatumo ir pasididžiavimo Lietuva ir jos žmonėmis  jausmas apėmė visus dalyvavusius žygyje.  Ne vienam gerklėje strigo žodis ar akys drėko nuo ašarų. Žygio pabaigoje prie Viduklės Šv.  Kryžiaus bažnyčios, A. Svarinsko aikštėje tylos minute ir uždegta žvakute buvo pagerbtas  1918 – 1920 metų Viduklės krašto savanorių atminimas. Visi žygeiviai  dalyvavo Šv. Mišiose už Lietuvą. 
Dalyvavusieji  džiaugėsi šia akcija, stebėjosi, kalbėjo, kad reikia tokių renginių, vienijančių įvairaus amžiaus žmones. 

 
Ankstesni įrašai


Vasario 9 dieną vyko rajoninė matematikos olimpiada 9-12 klasių mokiniams. Džiaugiamės olimpiadoje dalyvavusių mokinių laimėjimais: Ia klasės mokinys Vilius Bytautas užėmė III vietą, IIa klasės mokinė Eglė Šlinkšytė - I vietą, IIIb klasės mokinė Raminta Klimaitė - I vietą.  Eglė Šlinkšytė deleguojama į respublikinę matematikos olimpiadą. Dėkojame mokiniams ir matematikos mokytojoms Daliai ir Danutei.

Vasario 8 d. gimnazijoje svečiavosi pedagogai iš Druskininkų. Kolegos domėjosi mokinio individualios pažangos stebėsenos sistema gimnazijoje, pasivaikščiojo po naujai įrengtas edukacines erdves. Tikime, kad vizitas buvo naudingas ir  dėkojame druskininkiečiams už gražius žodžius.

Nuo vasario 1 dienos gimnazija dalyvauja naujame iššūkyje, vilnijančiame per visą Lietuvą, tai -  "Žaliojo tušinuko iššūkyje". Ant 19 mokytojų darbo stalų neliko raudonų rašiklių. Neliko raudonų rašiklių, neliko ir klaidų? O ne! Tiesiog mėnesį laiko (o gal ir visada ateityje) neakcentuosime mokinio padarytų klaidų žymėdami raudonai, o džiaugsimės mokinio sėkmėmis, gražiai, tvarkingai, teisingai atliktomis užduotimis, žymėdami žaliai.

Vasario 2d. vyko rajoninė 66 -oji fizikos olimpiada 9-12 klasių mokiniams. Džiaugiamės olimpiadoje dalyvavusių mūsų gimnazistų pasiektais rezultatais: Ia klasės mokinys Edgaras Blažys užėmė I vietą,o IIIa klasės mokinys Egidijus Skužinskas - III vietą. 

 

Pradedame įgyvendinti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro skelbiamą projektą „Sveikata visus metus“ su 4a klasės mokiniais. Kiekvieną mėnesį iki 10 d. skelbiamas vis naujas iššūkis, nauja užduotis. Sausio mėnesio iššūkis – „Burnelė - ne šiukšlynas.