Aktualijos

Pilietiškumo akcija Viduklės A. Svarinsko aikštėje

Beauštant sausio 13-osios rytui mūsų gimnazija ir Viduklės seniūnija Alf. Svarinsko aikštėje surengė akciją „Atmintis gyva, nes liudija...“. Susirinko gražus būrys moksleivių, mokytojų, vidukliškių. Aikštė nušvito žvakių liepsnelėmis, sumirgėjo miniatiūrinėmis trispalvėmis. Šį ankstyvą rytą Viduklėje darniai suskambo ir giedamas Lietuvos himnas.
Susikaupimui ir prisiminimams apie įvykius, vykusius prieš 27-erius metus, pakvietė Romena Antanavičienė. Prisiminimais apie sausio 13-osios aukų laidotuves ir tuometę emociją pasidalino gimnazijos direktorė Danutė Janukienė. Pranas Laurinavičius susirinkusiesiems ne tik papasakojo, ką išgyveno tą juodąją, tiksliau, Lietuvos pergalės naktį, bet ir pakvietė akcijoje dalyvavusius gimnazijos Jaunuosius šaulius uždegti atminimo žvakelę prie Lietuvos savanorių paminklo. Aiva Gailienė, Raseinių rajono kultūros centro Viduklėje specialistė, akcijos dalyviams pasiūlė karštos arbatos.

Vos pusvalandį truko ši graži pilietiškumo akcija, o tiek gerų emocijų, tiek sužadintų prisiminimų. Aikštėje likusios žvakių liepsnelės ir plazdančios vėliavėlės dar visą dieną vidukliškiams ir Viduklės svečiams liudijo, kad atmintis gyva... 
Ankstesni įrašai


Sausio 12-ąją, minint Laisvės gynėjų dieną, mūsų gimnazijos languose 8.00 val. sužibo žvakelės. Tai daugelį metų vykstanti pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Keletą minučių pastovėję pagarbioje tyloje kiekvienas pamąstėme, kiek kainuoja laisvė. Laisvė labai brangi, nes už ją mokama gyvybėmis... 

Viduklės Simono Stanevičiaus  gimnazijos jaunieji šauliai, sausio 9d.  išsirengė į žygį, skirtą sausio 13-osios aukoms atminti. Tai nebuvo paprastas žygis ir jo tikslas nebuvo nueiti toli ar arti, įveikti kliūtis ar atlikti užduotis. Tai buvo žygis, skitas vienybei. Jaunieji šauliai skandavo apie meilę tėvynei, savo kraštui, savo miesteliui. 

Šį pirmadienį mūsų gimnazijoje startavo dar vienas pileitiškumo projektas „Savaitę pradedame giedodami Lietuvos himną“. Šis projektas skirtas Nepriklausomos Lietuvos 100-mečiui paminėti. Himną kiekvieną pirmadienį 8.00 val. iki Vasario 16-osios giedosime visi mokiniai ir mokytojai. 

Gražaus ir patriotiško Lietuvos jubiliejaus laukimo!

Sausio 4 d. rytas gimnazijoje prasidėjo bendra visų mokinių ir mokytojų pilietiškumo pamoka didžiojoje gimnazijos fojė. Pamokos  pradžioje mokiniai, dalyvavę sausio 1-ąją vykusiose Vėliavos dienos iškilmėse Vilniuje,  įnešė mūsų gimnazijai įteiktą, perduotą saugoti Gedimino pilies bokšto vėliavą. Iškilmingas, pagarbus, tačiau džiaugsmingas susikaupimas tvyrojo auditorijoje. 

Ar pastebėjote, kad prieš pat Kalėdas mus visus aplanko jaukus noras dalintis gražiais žodžiais, netikėtais apkabinimais ir smulkiomis dovanėlėmis? Šiais metais paskutinę ketvirtadienio popietę prieš atostogas, gimnazijoje vyko nevisai įprastas apsikeitimas dovanėlėmis...