Aktualijos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos diena

Gruodžio 19 dieną gimnazijoje lankėsi visa komanda Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos specialisčių: direktorė Reda Kunickienė, psichologė- psichoterapeutė Vaida Jakaitienė, specialioji pedagogė Erika Karpienė, logopedė Reda Jomantaitė ir gyd.  vaikų ir paauglių psichiatrė Justina Matviekaitė. Vizito tikslas – aptarti mokinio, turinčio autizmo spektro sutrikimą, ugdymo (si) savitumus.  Susitikime dalyvavo gimnazijos administracija, mokytojai, mokantys šį mokinį, vaiko gerovės komisijos nariai, klasės auklėtoja. Mokytojai pasidalino patirtimi kaip sekasi dirbti su berniuku, kokie pasiekimai, lyginant su mokslo metų pradžia, su kokiais iššūkiais susiduria pamokų metu.  Beveik visi jau  atrado savitus bendravimo metodus, žino, kokių susitarimų reikia laikytis, kokias užduotis skirti mokiniui, kuo sudominti. Patarimų negaili ir gimnazijoje dirbanti psichologė Laura. Mokytojams kalbant, tarnybos direktorė fiksavo  pasiekimus ir sunkumus, vėliau pasidalino savo įžvalgomis. Psichiatrė Justina pristatė būdingiausius šio sutrikimo požymius,  metodus, bendravimo formas,  tinkamiausias dirbant su tokį sutrikimą turinčiais mokiniais.  Susitikimo pabaigoje mokytojai išsakė savo mintis, pasijuto tvirtesniais gavę palaikymą, kad dirba tinkamai, pasisėmė naujų idėjų. Po beveik dvi valandas trukusio pokalbio, tiek tarnybos, tiek gimnazijos direktorė pasidžiaugė profesionaliu, produktyviu darbu ir sėkmingu tarpinstituciniu bendradarbiavimu.
Tikimės, kad šie susitikimai, aptariant sunkesnius atvejus, taps tradiciniais. Taip jau sutapo, kad pirmasis susitikimas vyko sausio pradžioje, dabartinis artėjant prasmingiausioms metų šventėms, tad išsiskyrėme linkėdami vieni kitiems jaukaus švenčių laukimo, darnos, supratimo, atlaidumo ir palaimos.

 
Ankstesni įrašai


Šiais  mokslo metais mokyklų atrankos komisija Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinei vėliavai gauti,  išrinko  Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnaziją, kuriai bus perduota saugoti  2017 m. Gedimino pilies bokšto vėliava.

Laukiant Kalėdų šurmulio 8 b klasė nutarė praleisti kartu naktį gimnazijoje. Susirinkę vakare nutarėme, kad laikas pradėti ruoštis karnavalui. Tad kibome į darbus. Truputuką praalkome. Bet čia į pagalbą atskubėjo Dovilės tėtis, kuris atvežė picas. Naktį nusprendėme pažaisti krepšinį, o  čia laukė didžiausia staigmena.

Šiandien, belaukiant, kol Viduklės miestelyje bus įžiebta eglutė, mūsų gimnazijos mažuosius aplankė... Kalėdų Senelis! Tikrų tikriausias - su baltutėle barzda, skvarbiomis akimis, skardžiu balsu ir didele raudona nosim. Ir ne vienas jis buvo, o su žavingąja Elza iš Arendelo šalies. 

Gruodžio 14 d. mūsų gimnazijoje lankėsi puikus lektorius,  Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai"  Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narys  Artūras Šiukšta. Susitikimą su šiuo įdomiu žmogumi surengė 

Gruodžio 12 dieną  Prezidento Jono Žemaičio gimnazija vėl subūrė aukštesnių klasių mokinius, besidominčius matematika,  pasivaržyti sprendžiant matematinius uždavinius.  Olimpiada yra skirta I-II klasių mokinių komandoms, sudarytoms iš dviejų  gimnazijos antrokų  ir trijų pirmokų.